Druk wieloformatowy

Druk wielkoformatowy w reklamie

Jaka reklama jest najskuteczniejsza? Bez wątpienia ta, która dociera do masowego odbiorcy, ma prostą formę i jasny przekaz, a także pozwala szybko nawiązać kontakt z potencjalnymi klientami. Właśnie to oferuje druk wieloformatowy w postaci banerów, szyldów czy folii do oklejania pojazdów oraz witryn. Jak łatwiej pozyskać klientów, jeśli nie poprzez zainteresowanie przechodniów? Co więc musisz wiedzieć na ten temat?

Druk wieloformatowy jako reklama – jak wygląda?

Odpowiednia zewnętrzna reklama to wizytówka Twojej działalności. Ponadto pełni funkcję znakomitego oznakowania, które ułatwia kontakt i nawiązanie współpracy. Ciekawy projekt w druku wieloformatowym ma więc wpływ na Twój wizerunek, zyski, a nierzadko przyszłość firmy.

Druk wieloformatowy dzieli się przede wszystkim na lateksowy i solwentowy. Pozwala uzyskać nadzwyczaj atrakcyjne i wysokiej jakości elementy, które mają niestandardowe wymiary. Tak więc znajduje zastosowanie głównie w budownictwie i marketingu. Druk wieloformatowy umożliwia natychmiastowy odbiór przekazu, który oddziałuje bezpośrednio na potencjalnych klientów. Z tego względu występuje on w postaci:

  • banerów,
  •  tablic reklamowych i informacyjnych,
  • szyldów sklepowych,
  • plakatów,
  • billboardów,
  • folii do naklejania na witryny i pojazdy,
  • rollupów,
  • reklam świetlnych i elewacyjnych.

Dobrej jakości druk wieloformatowy charakteryzuje się najwyższą jakością pod względem odwzorowania kolorów. Pomimo niestandardowych wymiarów powstaje w krótkim czasie, więc nie musisz długo czekać na swoją indywidualną spersonalizowaną reklamę. Nierzadko już w dniu zlecenia otrzymujesz gotowy produkt. Poza tym wytrzymałość druku wieloformatowego jest nieoceniona – niestraszne mu szkodliwe warunki atmosferyczne, nawet promieniowanie UV.

Czy warto postawić na druk wieloformatowy solwentowy?

Ogromną popularnością się cieszy druk solwentowy, oparty na metodzie bezstykowego transferu obrazu z pliku komputerowego na wybrany materiał. Atramenty solwentowe to farby rozpuszczalnikowe, które wnikają w tworzywo, łącząc się z nim na stałe. Dzięki temu powstaje solidna i odporna na uszkodzenia grafika.

Jak mówi specjalista z firmy MINICOM: to rozwiązanie jest nadzwyczaj korzystne w druku wieloformatowym. Banery, szyldy czy tablice, produkowane w ten sposób, są odporne na zmienne temperatury, intensywne opady, promieniowanie UV oraz inne destrukcyjne czynniki.

Nie da się ukryć, że druk wieloformatowy w prosty sposób trafia do każdego odbiorcy. Wpływa to na Twoje zyski i powiększenie grona klientów. Warto więc postawić na sprawdzone i skuteczne rozwiązania reklamowe.

śr. ocena 0 / głosów 0