Drabiny idealne do prac magazynowych

W pracach magazynowych niezbędne są specjalne drabiny. Zapewnią one komfortową pracę przy towarach, znajdujących się na wysokości, a przede wszystkim zadbają o bezpieczeństwo pracowników. Lekkie i kompaktowe, nie zajmują dużo miejsca na terenie hali czy magazynu. Rozróżnić możemy różne typy takich drabin, od prostych po bardziej skomplikowane. Jakie zatem drabiny będą idealne do prac magazynowych?

Drabiny, pomosty czy schody? Przyjrzyjmy się poszczególnym rozwiązaniom, zanim zdecydujemy, które będzie najlepsze do naszego magazynu lub hali.

Drabiny magazynowe

Drabiny magazynowe to sprzęty lekkie i kompaktowe, wygodne i bardzo poręczne, a przy tym niezwykle wytrzymałe. Wykonane z aluminium, zaopatrzone są w koła, dzięki czemu łatwo je przesuwać oraz podesty i barierki ochronne, w celu zapewniani maksymalnego bezpieczeństwa.

Spełniają surowe normy jakości i najlepiej sprawdzą się na małych powierzchniach oraz trudnodostępnych miejscach.

Szeroką ofertę wysokiej jakości drabin magazynowych posiada internetowy sklep Technik NTB. Dostępne tam produkty to drabiny o wygodnych, piętnastocentymetrowych stopniach, posiadające komfortowe wejście o kącie nachylenia 60 stopni. Wyposażone zostały w ryflowany, aluminiowy podest roboczy z poręczą zabezpieczającą oraz listwami ochronnymi. Zamontowana w nich półka na narzędzia sprawia, że praca przy użyciu tych drabin jest niezwykle komfortowa.

Pomosty jezdne

Innym rodzajem drabiny magazynowej będą pomosty jezdne.

Wykonane są z lekkiego i trwałego aluminium i wyposażone w samoblokujące się kółka.

Dzielą się one na pomosty jednostronne, w których schody znajdują się z jednej strony, lub dwustronne kiedy na platformę prowadzą schody znajdujące się po obu stronach pomostu. Ich maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi do 150 kg.

Schody jezdne

Schody jezdne to najbardziej zaawansowana konstrukcja, ułatwiająca prace magazynowe. Są szczególnie przydatne oraz w magazynach, w których zamontowane są regały do wysokiego składowania produktów. Stopnie schodów są wystarczająco szerokie i mają specjalną, antypoślizgową fakturę. Wejście na górę zabezpieczają poręcze, a na samej górze zamontowana jest przestronna platforma robocza z barierkami. Do wyboru mamy schody z:

  • ostrym kątem 60 stopni
  • łagodnym kątem 45 stopni, pozwalającym na wygodne schodzenie i wchodzenie po schodach przodem do kierunku schodzenia.
śr. ocena 5 / głosów 5