Dlaczego warto zrobić fotograficzną sesję ślubną w plenerze?

Niemal każda para młoda decyduje się obecnie na wykonanie ślubnej sesji fotograficznej. Nic dziwnego – pozwala ona utrwalić najpiękniejsze wspomnienia z tego wyjątkowego dnia. Zdjęcia można wykonać w studiu lub w plenerze. Lepszym wyborem będzie druga opcja. Fotografie z takiej sesji mają zupełnie inny charakter i wyjątkową atmosferę. Dlaczego powinniście zdecydować się na ślubną sesję w plenerze?

Lubimy oglądać fotografie ze ślubu i wesela, ale to właśnie te z pleneru przykuwają uwagę na dłużej. Część zdjęć można wykonać nawet w dniu ceremonii – wystarczy chwila np. w ogrodzie obok sali. Sesja plenerowa będzie stanowić świetne dopełnienie całego ślubnego albumu.

Niepowtarzalna atmosfera 

Dawniej sesje ślubne wykonywano wyłącznie w studiu fotograficznym. Takie zdjęcia miały swój urok, ale były jednak dość nienaturalne. W plenerze nie musicie przyjmować wymuszonych póz. Sekret takich sesji ślubnych to naturalność i spontaniczność. Zachowujecie się swobodniej, dzięki czemu fotografowi łatwiej uchwycić łączące was uczucie.  A malownicze tło dodatkowo wzmacnia efekt. Zaletą ślubnych sesji plenerowych jest także naturalne światło. Zdjęcia wykonywane o wschodzie albo podczas zachodu słońca na pewno będą zapierały dech w piersiach.

Odpowiednie miejsce 

Sukces plenerowej sesji ślubnej w dużej mierze zależy od miejsca, w której jest wykonywana. W internecie można znaleźć wiele inspiracji, najlepiej jednak posłuchać serca. Wybierzcie otoczenie, w którym dobrze się czujecie. Świetnym pomysłem są plenery związane z zainteresowaniami.

Czy jeździliście kiedyś na deskorolce w sukni ślubnej i garniturze? Podczas plenerowej sesji ślubnej macie wyjątkową okazję, by spróbować. Zdjęcia, które wymykają się schematom pozostają w pamięci na dłużej – tłumaczy ekspert z firmy Le Frou Frou.

Warto przywołać też najlepsze wspomnienia, na przykład pierwszego spotkania, albo randki. Jeśli nie lubicie wsi, nie zmuszajcie się do pozowania w zbożu. Plener miejski przyniesie lepsze efekty – zdjęcia oddadzą to, kim naprawdę jesteście. Nie bójcie się marzyć. Może planujecie podróż poślubną do niesamowitego miejsca? Wielu fotografów zgadza się na sesje za granicą.  Ogranicza was tylko wasza wyobraźnia. Pamiętajcie, że sesja ślubna w plenerze to jedna z najlepszych pamiątek na całe wasze życie.

śr. ocena 5 / głosów 5