filtry powietrza

Dlaczego warto używać filtry powietrza?

Jak wiemy, powietrze jest niezbędne dla organizmów ludzi i zwierząt. O ile bez jedzenia i wody można przeżyć kilka dni bądź tygodni, o tyle bez powietrza nie będzie to możliwe nawet przez kilka minut. Jakość powietrza którym oddychamy jest kluczowym problemem w dzisiejszych czasach.  Dlatego tak ważne jest, aby każdy zakład przemysłowy był wyposażony w profesjonalne instalacje odpylające oraz wentylacyjne, które pozwolą na utrzymanie restrykcyjnych norm środowiskowych.

Filtry powietrza to konieczność

Zachodzące w przedsiębiorstwach procesy produkcyjne powodują zwiększenie emisji szkodliwych pyłów lotnych do atmosfery – mówi nasz ekspert z firmy ITC Eco.

To niebezpieczne dla i tak  już bardzo zanieczyszczonego powietrza. Dzięki zwiększonej świadomości ludzi oraz narzędziom, które mogą temu zapobiegać, można i trzeba zmienić jakość powietrza atmosferycznego. Filtry powietrza są najlepszą odpowiedzią i rozwiązaniem dla takich zakładów. To dzisiaj konieczność, tym bardziej, że stawia się coraz większe wymogi ekologiczne, których dla naszego dobra powinniśmy bezwzględnie  przestrzegać.

Zalety stosowania filtrów powietrza

Filtry powietrza skutecznie ograniczają ilość szkodliwych związków i toksyn, które każdego dnia odprowadzane są do atmosfery w wyniku działania na całym świecie milionów zakładów produkcyjnych. Dzisiejsze filtry są wykonane z najlepszej jakości materiałów i spełniają coraz bardziej restrykcyjne normy. Przedsiębiorstwa, które dbają o powietrze, mogą liczyć na doradztwo firm zajmujących się sprzedażą i instalacją takich filtrów. Filtry można dopasować do różnych wymogów poprzez zastosowanie różnych klas czystości, określając tym samym stopień oczyszczania powietrza.

Rodzaje filtrów

Każdy zakład produkcyjny lub przemysłowy musi dopasować rodzaj filtrów do prowadzonej przez siebie działalności i realizowanej produkcji. Firmy oferujące wkłady filtracyjne doradzają w kwestii doboru odpowiedniego filtra do odpylania(workowych lub patronowych) czy też filtrów do wentylacji i klimatyzacji (filtry kieszeniowe lub kasetowe).

śr. ocena 4.8 / głosów 5