erwis-maszyn-rolniczych

Dlaczego warto regularnie dokonywać serwisu maszyn rolniczych?

Nawet najlepsze, najbardziej zaawansowane urządzenia z czasem ulegają awarii. Niektóre z nich obarczone są tym ryzykiem w szczególnie wysokim stopniu – tak jak na przykład różnego rodzaju maszyny rolnicze: ciągniki, kombajny, siewniki, przyczepy, prasy, siewniki. Ich awaria w najmniej odpowiednim momencie jest jedną z najgorszych rzeczy, jaka może zdarzyć się w pracy na roli, wymusza bowiem wstrzymanie danego zadania, opóźnienia, a tym samym – straty. Dlatego tak istotne jest dokonywanie regularnych przeglądów wyposażenia naszego gospodarstwa rolnego.

Życie maszyny

Praktycznie wszystkie urządzenia mechaniczne posiadają określoną żywotność. To, jak z nich korzystamy ma niebagatelny wpływ na to, jak długo będziemy mogli korzystać z ich sprawności – szczególnie dotyczy to urządzeń z drugiej ręki. Drugim ważnym aspektem, wpływającym na długość życia maszyny jest stopień ich skomplikowania – im bardziej zaawansowana technologia, im więcej części, tym większa szansa, że któraś z nich ulegnie awarii w nieoczekiwanym momencie. Dobrym zwyczajem jest więc dokonywanie w regularnych odstępach czasu gruntownego przeglądu naszych maszyn rolniczych – w ten sposób przekonamy się, które części są w należytym stanie, a które należy wcześniej wymienić na nowe.

Częstsze przeglądy – mniejsze koszty

Każdy wie, że profilaktyka zdrowia jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż wizyta u lekarza w razie choroby. Analogicznie jest w przypadku serwisowania maszyn, które jest zdecydowanie mniej kosztowne niż dokonywanie napraw w ostatniej chwili. Nie chodzi jedynie o niższe koszty usługi, lecz również o zmniejszenie kosztów naszej działalności – lepiej dokonać przeglądu sprzętu w zaplanowanym momencie, niż usuwać nagłe awarie, pojawiające się wtedy, gdy sprzęt powinien pracować. Takie sytuacje opóźniają pracę gospodarstwa, a tym samym mogą prowadzić do strat finansowych.

Gdzie zaopatrywać się w części do maszyn?

Źródeł, z których możemy korzystać zakupując części i wymienniki do maszyn rolniczych jest wiele. Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie jednak skorzystanie z autoryzowanego sklepu, wyspecjalizowanego w sprzedaży tego typu produktów. Jednym z nich jest firma Agro Expert – w jej ofercie znajdziemy produkty takich marek jak John Deere, Cat, Krone, Jubana i wiele innych. Dokonując zakupu w tym miejscu możemy mieć pewność, że wybrane przez nas części są nowe, oryginalne i w pełni sprawne.

śr. ocena 5 / głosów 4