pościel

Dlaczego warto przechowywać pościel w pokrowcach?

Od czego jest uzależniony komfort snu? Wiele osób uważa, że przede wszystkim od łóżka, nierzadko czynnikiem jest też otoczenie, a nawet pogoda. Nie da się jednak ukryć, że na jakość odpoczynku ma również wpływ… pościel! Kołdry i poduszki decydują o tym, jak się czujesz – odpowiednio prane, wietrzone i przetrzymywane są gwarancją lepszego snu. Szczególnie ta ostatnia kwestia jest bardzo istotna. Gdzie więc chować pościel?

Przechowywanie pościeli w pokrowcach – czemu jest tak ważne?

Większość osób przechowuje kołdry, poduszki i koce na wierzchu. Niestety, ale jest to duży błąd, który ma nawet wpływ na… zdrowie! Nie każdy o tym wie, ale rozłożona na łóżku pościel jest prawdziwym siedliskiem bakterii. Podatna na zagnieżdżające się roztocza, zdecydowanie szybciej się też brudzi. Wszystkie zanieczyszczenia wnikają głęboko w jej strukturę, a ich pozbycie się bywa kłopotliwe. Tym bardziej że niektórzy piorą pościel raz na jakiś czas, a nawet od święta.

Dlatego tak ważne jest, by kołdry i poduszki przechowywać w pokrowcach na pościel, które są poręczne, wygodne i zapewniają największą czystość. Dzięki temu dbasz nie tylko o ich walory użytkowe, ale także estetyczne. Co istotne, jest to bardzo dobre rozwiązanie dla alergików, którzy są najbardziej narażeni na destrukcyjny wpływ alergenów i roztoczy.

Odpowiednie przechowywanie pościeli wpływa na jej jakość, sprężystość, wytrzymałość i wygląd. Ponadto właściwie dobrane pokrowce pozwalają oszczędzić mnóstwo przestrzeni. Umiejętnie spakowana kołdra traci nawet do 2/3 swojej objętości. Bywa to również nieocenione podczas wizyt gości. Pamiętaj jednak, by jak najlepiej dopasować pokrowiec do rozmiaru swojej pościeli – mogą Ci w tym pomóc specjaliści.

Pokrowce na pościel – jakie jeszcze muszą mieć cechy?

Dobre pokrowce znakomicie zabezpieczają przed wilgocią. Uniemożliwiają przenikanie jakichkolwiek szkodliwych czynników. Co ciekawe, na rynku spotkasz nawet takie, które cechuje atrakcyjny design i są dopasowane kolorystycznie do Twoich preferencji.

Producenci oferują mnóstwo pokrowców, w tym z materiałów naturalnych i syntetycznych. Każdy więc może dobrać produkt indywidualnie do swoich potrzeb. Szczególnie są polecane te wykonane z PCV, które cechuje duża wytrzymałość na szkodliwe czynniki zewnętrznemówi specjalista z firmy PPHU Rola Karol Maciurzyński.

Do tego możesz dopasować lamówkę, zamek i suwak, a także kupić pokrowiec, który ma przyszytą kieszonkę na reklamę.

śr. ocena 0 / głosów 0