Dlaczego warto oddawać biżuterię do skupu?

W dzisiejszych czasach biżuterię kupujemy najczęściej ze względu na jej walory estetyczne, jako ozdobę dla siebie lub w prezencie dla kogoś bliskiego. Drogie pierścionki ze szlachetnymi kamieniami są nieodłącznym elementem oświadczyn, trudno wyobrazić sobie ślub bez obrączek. Piękna biżuteria jest więc przede wszystkim sposobem wyrażania uczuć, jednak nie zawsze tak było.

Znaczenie biżuterii w życiu

Ozdoby wykonane z drogocennych metali i zdobione wspaniałymi kamieniami przez wiele stuleci służyły podkreśleniu wysokiego statusu społecznego. Kiedy ich dostępność nieznacznie się zwiększyła, ludzie nabywali biżuterię w celu stworzenia sobie zabezpieczenia materialnego, jako lokatę, rezerwę na gorsze czasy – opowiada nasz rozmówca z Lombardu 777 w Krotoszynie.

W dzisiejszych, znów trudnych czasach, coraz częściej biżuteria, przede wszystkim ta wykonana ze złota lub srebra, jest dla nas ratunkiem w kryzysowych sytuacjach finansowych. Jednak paląca potrzeba gotówki to nie jedyna sytuacja, w której warto rozważyć zaniesienie biżuterii do skupu.

Pożegnaj się z niechcianą pamiątką

Złote pierścionki, kolczyki, łańcuszki i naszyjniki najczęściej kobiety otrzymują od zakochanych w nich mężczyzn. Jednak co w sytuacji, gdy związek okazał się, delikatnie mówiąc… nieudany, a każde wspomnienie o byłym chłopaku jest niezwykle bolesne? Pamiątkowej biżuterii od nieuczciwego byłego raczej nie będziesz używać, więc najlepiej oddać ją do skupu. W ten sposób pozbędziesz się przykrych wspomnień, a jednocześnie zyskasz fundusze na inne przyjemności, jak np. wypad na babską imprezę z koleżankami.

Zdobądź gotówkę od ręki

Zdarza się też, że biżuteria nie niesie w sobie żadnego bagażu emocjonalnego, a w dodatku w ogóle nie pasuje do stylu właściciela. Jeżeli na dnie szuflady przechowujesz drobiazgi, których nie używasz i nawet nie masz pewności, skąd one się tam wzięły, być może mogą ci one pomóc w kryzysie finansowym.

Taką starą i zapomnianą biżuterię oddać do skupu warto np. w sytuacji, gdy do wypłaty pozostało jeszcze kilka dni, a nagłe wypadki losowe pociągają za sobą dodatkowe wydatki. Przeoczona niedopłata do rachunku, czy niespodziewana konieczność kupienia leków, to najczęstsze powody, dla których szukamy możliwości szybkiego zdobycia pieniędzy. Taką możliwość daje właśnie skup złota i srebra.

Jeżeli szukasz uczciwego skupu złotej lub srebrnej biżuterii w Krotoszynie, koniecznie odwiedź Lombard 777. Gwarantujemy minimum formalności i szybką wypłatę gotówki za przekazaną nam biżuterię.

śr. ocena 5 / głosów 3