Dlaczego warto kupować u autoryzowanych dealerów aut?

Decydując się na zakup samochodu używanego, wiele osób szuka odpowiedniego auta w internecie lub prasie motoryzacyjnej. Dużą popularnością cieszą się także giełdy samochodowe. Jednak nie wszyscy wiedzą, że używany pojazd można także zakupić u autoryzowanego dealera. To rozwiązanie ma wiele zalet, niezależnie od tego, czy kupuje się auto nowe, czy używane.

Gwarancja na… auto używane? Tak.

Obecnie coraz większa liczba przedstawicieli marek samochodowych sprzedaje nie tylko nowe auta, ale i te używane. Wśród tych marek są również ci najwięksi gracze, jak np. znana wszystkim marka Toyota. Wiele osób jednak uważa, że to rozwiązanie drogie i nieopłacalne. To pozory, w rzeczywistości kupowanie u dealera ma wiele zalet.

Przede wszystkim podczas zakupu używanego samochodu u autoryzowanego dealera kupujący na swoje auto otrzymuje gwarancję, co w przypadku zakupu od osoby fizycznej jest w zasadzie niemożliwe. Najczęściej samochody sprzedawane przez oficjalne przedstawicielstwa mają też dokładnie udokumentowaną historię serwisową i są w nienagannym stanie technicznym. Kolejnym atutem jest możliwość rozłożenia płatności na raty czy wykupienia oraz razu pełnego pakietu ubezpieczeń.

Udokumentowana historia

Samochody oferowane przez autoryzowanych dealerów muszą spełniać wiele wytycznych. Brane są pod uwagę m.in. takie parametry jak wiek, przebieg czy udokumentowana historia. Na tym wszystkim zależy wielu klientom, dlatego przed dopuszczeniem do sprzedaży auta są dokładnie sprawdzane. Rynek wtórny w tradycyjnej formie nie jest w stanie takich standardów utrzymać. Decydując się więc na zakup pojazdu u autoryzowanego dealera, klient otrzymuje rzetelne i sprawdzone informacje o jego stanie technicznym oraz jego pełną dokumentację i historię serwisową. Wygodnym rozwiązaniem jest też dostęp do szerokiego wachlarza usług dostępnych na miejscu, od przeglądu pojazdu, po ubezpieczenie czy źródło finansowania. W jednym miejscu można od razu załatwić wiele formalności.

Auta poleasingowe

U autoryzowanych dealerów najczęściej oprócz samochodów fabrycznie nowych można dostać samochody poleasingowe, a więc „w spadku” po firmach, które użytkowały je 3-4 lata. Czasami zdarzają się też auta od klientów indywidualnych, którzy zostawiają je w rozliczeniu podczas zakupu nowego samochodu. Jest więc w czym wybierać. Są to modele o różnej klasie, wyposażeniu czy kolorystyce. Przy czym transakcje tego typu są bardzo bezpieczne, gdyż zakupiony pojazd każdorazowo jest dokładnie sprawdzany w autoryzowanym serwisie i w razie potrzeby naprawiany. Dealerzy nie oferują aut, które są w złym stanie technicznym.

śr. ocena 5 / głosów 2