Dlaczego warto korzystać z bezdotykowej myjni samoobsługowej?

Myjnia bezdotykowa to jeden z typów myjni ręcznej, wykorzystywanej do czyszczenia samochodów. Przeważnie jest to myjnia o charakterze samoobsługowym. W procesie mycia wykorzystywana jest woda pod ciśnieniem – o odpowiednio wysokiej temperaturze, zaopatrzona w różnego rodzaju środki czyszczące. Opanowanie samodzielnej sztuki czyszczenia auta jest niezwykle proste i przynosi szereg korzyści. Jakich konkretnie?

Oszczędność czasu i pieniędzy

Usługa bezdotykowego mycia pojazdu jest tańsza, niż standardowe czyszczenie w myjniach automatycznych i typowych myjniach ręcznych. Koszt podstawowego mycia to kilka złotych. Kwota ta może ulec podwyższeniu przy korzystaniu z zaawansowanych programów, jednak wciąż wykazuje się konkurencyjnością. Oszczędności pieniędzy towarzyszy też oszczędność czasu.

Większość myjni bezdotykowych – nawet tych mniejszych – posiada kilka stanowisk, w związku z czym nie musimy czekać na swoją kolej. Sam proces mycia też nie należy do szczególnie długotrwałych. Wystarczy kilka minut, by samochód prezentował wysoki połysk – objaśnia przedstawiciel firmy Ehrle, lidera rynku samoobsługowych myjni bezdotykowych.

Niezwykła jakość czyszczenia

Operowanie sprzętem czyszczącym w myjni bezdotykowej nie nastręcza problemów i nie wymaga specjalnych kwalifikacji. To właśnie z tego względu większość takich placówek ma charakter samoobsługowy. Mycie przebiega niezwykle sprawnie, w pełni bezpieczne dla lakieru (woda pod ciśnieniem nie może zarysować karoserii). Jest też dość przyjazne dla środowiska naturalnego – myjnia tworzy zwarty układ zamknięty, zatem żadne zanieczyszczenia nie wsiąkają w powierzchnię gleby. Oczywiście najbardziej istotny jest sam efekt mycia. I tu jednak nie doznamy rozczarowania. W trakcie jednego pobytu na myjni bezdotykowej możemy pozbyć się nieczystości z nawet wyjątkowo zabrudzonego auta.

Rozwiązanie przyszłości?

Życie w ciągłym pędzie sprawia, że szukamy drogi na skróty. Myjnia bezdotykowa doskonale wpisuje się w te standardy. To szybkie i praktyczne rozwiązanie, pozwalające na doraźne umycie samochodu. Samodzielna obsługa sprawia, że nie jesteśmy uzależnieni od osób trzecich – sami możemy zadecydować o tym, co i jak chcemy wyczyścić. O rosnącej popularności myjni tego typu świadczy ich szeroka dostępność. Coraz więcej placówek jest otwieranych nie tylko w centrach dużych miast, ale też wewnątrz osiedli i na przedmieściach. Wiele wskazuje na to, że prawdziwy boom na myjnie bezdotykowe dopiero przed nami.

śr. ocena 4.8 / głosów 4