Czyściwa bawełniane dla przemysłu. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Czyściwa bawełniano-przemysłowe to materiały, wykorzystywane z powodzeniem we wszelkiego typu warsztatach, zakładach przemysłowych, produkcyjnych, drukarniach oraz hurtowniach. Ich podstawowym zadaniem jest wchłanianie zabrudzeń powstałych ze smarów, farb czy olejów. To jednak nie całość funkcjonalności, jaką mogą poszczycić się profesjonalne czyściwa. Dlaczego warto zainwestować w tego typu tkaniny?

Efektywność czyszczenia

Struktura tkaniny przemysłowego czyściwa bawełnianego sprawia, że materiał doskonale chłonie wszelkie zabrudzenia, kierując je wprost do swego wnętrza. Dzięki temu, jest o wiele bardziej efektywny i nadaje się do długotrwałego, wielokrotnego użytkowania. Niektóre czyściwa tekstylne są dostępne na zasadach wynajmu oraz serwisu, co dodatkowo redukuje koszty, jakie musielibyśmy poświęcić na zakup materiałów jednorazowego zastosowania.

Lekkość użytkowania

Użytkowane czyściwa przemysłowego przebiega w bardzo lekki i nieinwazyjny sposób. Materiał z łatwością chłonie nawet najdrobniejsze opiłki metali. Wzmocniona tkanina nie rysuje powierzchni, nie pozostawia pyłków i nie farbuje. Zdaje egzamin w kontakcie z powierzchniami nierównymi oraz chropowatymi. Z tego względu, czyściwa bawełniane często możemy spotkać w warsztatach oraz zakładach zajmujących się obróbką skrawaniem.

Wysoka wytrzymałość

Mimo niepozornego wyglądu, czyściwa przemysłowe cechują się nadzwyczajną wytrzymałością. Stanowią mieszankę wielu typów tkanin bawełnianych – koszulowej, pościelowej, flaneli, fartuchów itd. Takie połączenie gwarantuje odporność na rozrywanie i dziurawienie. O dobry stan czyściw możemy dodatkowo zadbać, poddając je okresowemu serwisowi oraz przetrzymując w specjalnych, hermetycznie zamykanych pojemnikach.

Rozwiązanie ekologiczne

Wielorazowość czyściwa sprawia, że materiał czyszczący nie jest wyrzucany do śmieci po każdym użyciu. To znacząca oszczędność, za którą idzie brak konieczności rejestrowania, przechowywania i usuwania ogromnych ilości odpadów. Powtarzalna jakość, sposób zastosowania i poręczny rozmiar czyściwa powodują, że jest to materiał zdecydowanie najlepszy, jeśli chodzi o wchłanianie zabrudzeń, czyszczenie części, narzędzi i sprzętów.

Gdzie nabyć czyściwa?

Czyściwa tekstylne są dostępne w ofertach firm, wyspecjalizowanych w sprzedaży tego typu wyrobów i tkanin. Wystarczy przejrzeć internet. Ciekawą propozycją asortymentową dysponuje firma EKO-HURT. Obecne tam, wszechstronne czyściwo przemysłowe jest pozbawione zamków, guzików i zapięć. Pakowane w kostki po 10 kg, pozwala na osiąganie dobrych rezultatów czyszczących w krótszym czasie pracy. Szczegóły na stronie firmy.

śr. ocena 5 / głosów 4