Czym zajmują się składy węgla?

Składy węgla odwiedzane są rokrocznie przez klientów, którzy chcą zaopatrzyć się w „czarne złoto”, by zimowe dni wypełnić przyjemnym ciepłem. Składy węgla zajmują się nie tylko sprzedażą tego surowca, ale także jego obróbką, przeładunkiem i transportem. Do zadań składów węgla należy także profesjonalne doradztwo, pozyskiwanie sieci kontrahentów, dbanie o jakość produktów i spełnianie standardów narzucanych przez odpowiednie instytucje.

Wszystko, czego potrzebuje klient

Składy węgla, jak sama nazwa wskazuje, zajmują się przechowywaniem tego surowca w odpowiednich warunkach- tak, aby uchronić go przed wilgocią. Do zadań pracowników składów należy profesjonalne doradztwo, które rozwieje wszelkie wątpliwości klientów i umożliwi im wybór najlepszego produktu, który spełni ich oczekiwania.Może to być węgiel energetyczny, ekogroszek, miał węglowy i inne w zależności od przeznaczenia, preferencji i innych parametrów eksploatacyjnych. Składy węgla prowadzą handel detaliczny oraz hurtowy umożliwiając, poza sprzedażą gotówkową, również sprzedaż ratalną. Muszą dbać o szeroki asortyment, który będzie charakteryzował się wysoką jakością. Dlatego składy węgla zajmują się także pozyskiwaniem informacji na temat gatunków surowców i na bieżąco wprowadzają niezbędne modernizacje, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i przetrwać na mocno konkurencyjnym rynku węglowym.

Nie tylko sprzedaż

Inne zadanie składów węgla obejmuje kwestie logistyczne. Zakupiony przez klienta surowiec musi bowiem zostać przetransportowany i dostarczony w wybrane przez niego miejsce- najczęściej wprost pod dom. Niektóre składy zajmują się transportem węgla nie tylko na terenie Polski, ale również na rynki zagraniczne. Z transportem wiążą się kolejne oferowane przez składy węgla usługi, czyli ważenie oraz załadunek i przeładunek.  Wiele składów prowadzi także testy parametrów eksploatacyjnych, które mają zapewnić produktom najwyższą jakość i optymalne tempo spalania.

Czym jeszcze zajmują się składy węgla?

Priorytetem wielu składów węgla jest powiększanie liczby punktów dystrybucji oraz przygotowywanie oferty dostosowanej do potrzeb rynku. Wiąże się to z pozyskiwaniem kontrahentów i nawiązywaniem współpracy handlowej. Jak przekonuje ekspert ze Spółki Haldex S.A.: „Do niezwykle istotnych zadań składów węgla należy również przestrzeganie regulacji prawnych i troska o środowisko naturalne”. Kwestie związane z ekologią i polepszeniem jakości powietrza nakładają na składy węgla obowiązek dostosowania się do regulacji prawnych i dbanie o jak najwyższą jakość surowca.

śr. ocena 5 / głosów 5