Wkłady kominkowe

Czym się charakteryzują nowoczesne wkłady kominkowe?

Kominki są już nie tylko znakomitym źródłem ciepła, ale i oryginalną dekoracją mieszkania. Do najważniejszych elementów kominka należy wkład, który stanowi jego centralną część. Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów produktów, które można dostosować do własnych oczekiwań i potrzeb. Podpowiadamy, jakie typy wkładów kominkowych można wyróżnić oraz czym charakteryzują się najbardziej nowoczesne produkty.

Kominki powietrzne jako najbardziej popularne rozwiązanie

Kominki z wkładem powietrznym należą do produktów, które cieszą się dużym zaufaniem dzięki prostocie działania. Mechanizm pracy takiego urządzenia polega na ogrzaniu chłodnego powietrza i rozprowadzeniu go z pomocą siły grawitacji. Powietrzne wkłady kominkowe są w pełni zabudowane.

Jak tłumaczą specjaliści z EkoKlimat: Ciepło w całym domu jest transportowane przez grawitację lub poprzez zamontowane systemy nadmuchowe. Dzięki wykorzystaniu turbiny możemy uzyskać optymalną temperaturę w całym mieszkaniu.

Nowoczesne produkty są nie tylko bardzo wydajne, ale i eleganckie. Zabudowany produkt doskonale wkomponuje się w przestrzeń, czyniąc wnętrze przytulnym i komfortowym. Na rynku znajdziemy wkłady o różnych kształtach, kolorach i formach. Najbardziej popularne są proste, surowe wkłady, jednak wielu klientów decyduje się na oryginalne, urozmaicone produkty. Dodatkową zaletą wkładów powietrznych jest ich niewygórowana cena przy zachowaniu wysokiej wydajności grzewczej.

Nowoczesne kominki z płaszczem wodnym

Aktualnie coraz większą popularność zyskują kominki wyposażone we wkład, którego celem jest podgrzewanie wody. Krąży ona w instalacji zamontowanej w całym domu, dzięki czemu zyskujemy ciepłe grzejniki lub wodę użytkową, co nie jest możliwe w przypadku kominków powietrznych. Wkłady z płaszczem wodnym będą dobrym rozwiązaniem również w połączeniu z kotłem, pompą ciepła lub kolektorami słonecznymi. Jest to więc bardzo uniwersalna, ekologiczna, a tym samym nowoczesna opcja. Wkłady kominkowe tego typu pozwalają też na dokładne ustawienie temperatury w mieszkaniu.

Kominki gazowe idealne do okazjonalnego ogrzewania

Kominki z wkładem gazowym mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem w domku letniskowym oraz innym miejscu, które nie musi być ogrzewane nieustannie. Instalacja tego typu jest wystarczająca do dogrzewania niedużych powierzchni. Kominki gazowe charakteryzują się niezwykłą prostotą i elegancją, co czyni je nie tylko dobrym źródłem ciepła, ale i ozdobą. Ważne jest też to, że wkłady gazowe nie wymagają składowania opału – zasila się je gazem ziemnym, LPG lub paliwem z butli.

śr. ocena 0 / głosów 0