Na czym polega krajowy transport dedykowany?

Wzrost konkurencyjności na rynku usług transportowych skłania firmy przewozowe do stałego uatrakcyjniania swoich ofert. Jednym z przejawów tego trendu jest usługa krajowego transportu dedykowanego, polegająca na zindywidualizowanym przewozie przesyłek według wytycznych ustalonych przez klienta. Dzięki temu otrzymuje on ładunek w określonym czasie, o dowolnej porze dnia i nocy.

Krajowy transport dedykowany jest przeprowadzany w systemie door-to-door, czyli od drzwi do drzwi. Dana przesyłka dociera od nadawcy do odbiorcy bez zbędnego przeładowywania i postojów. Wyselekcjonowany do obsługi zlecenia pojazd jest przeznaczony wyłącznie dla jednego klienta, wskutek czego paczki różnych właścicieli nie mieszają się ze sobą.

Szybko i o czasie

Niewątpliwą zaletą transportu dedykowanego jest wysokie tempo realizacji zamówienia. Kierowca wybiera optymalną trasę przejazdu, chcąc dotrzeć do celu w jak najkrótszym czasie. Ekspresowe przewozy krajowe są realizowane przez całą dobę, a czas dostarczenia ładunku w zależności od dystansu może wynieść zaledwie kilka godzin. Ma to ogromne znaczenie między innymi przy przewozach ważnych dokumentów przetargowych, od których terminowego dostarczenia zależy powodzenie transakcji biznesowych.

Gwarancja bezpieczeństwa

Ograniczenie liczby wyładunków i załadunków sprawia, że wszelkie przesyłki, koperty, paczki i palety są o wiele lepiej zabezpieczone przez kradzieżą oraz przypadkowym zagubieniem w trakcie sortowania. Z tego względu przewozy dedykowane są rekomendowane przy transporcie szczególnie wartościowego mienia, na przykład sprzętu elektronicznego. Wiele firm umożliwia dodatkowe ubezpieczenie przesyłki dedykowanej. Taką opcję posiada w swojej ofercie OCS Polska, krajowy oddział międzynarodowej firmy przewozowej OCS Ana Group. Istotne udogodnienie stanowi też obserwacja trasy przewozu za pośrednictwem lokalizatora GPS, dzięki czemu przesyłka nie jest spuszczana z oka nawet na kilometr.

Czy warto?

Usługa krajowego transportu dedykowanego jest wprost stworzona dla osób, którym zależy na szybkości dostarczenia przesyłki, bądź też przesyłka ta jest bardzo wartościowa i wymaga specjalnego traktowania. Firmy kurierskie stają na wysokości zadania, by ładunek dedykowany trafił do punktu docelowego o żądanym czasie. Jeżeli mamy wątpliwości, czy rzeczywiście tak się stanie, zaufajmy firmom o ugruntowanej renomie i pozycji na rynku. W ten sposób zyskamy pewność, że nasz ładunek znajduje się w dobrych rękach.

śr. ocena 5 / głosów 3