Czym charakteryzują się kleje do metalu?

Klejenie metali jest wyjątkowo trudne z uwagi na właściwości tego materiału. Rozszerzalność cieplna, podatność na korodowanie, a wreszcie różne rodzaje powłok, którymi pokrywamy metale, sprawiają, że klejenie ich jest wyjątkowo niewdzięczne… ale nie niemożliwe! Czym muszą charakteryzować się kleje do metali, aby były skuteczne? Zobaczmy na przykładzie.

Po co mi klej do metalu?

Choć rzeczy wykonane z metalu są bardzo trwałe, one także mogą się w końcu zepsuć, np. pod wpływem korozji. Na to jednak niewiele da się poradzić. Sprawa wygląda inaczej, gdy metal połączymy z innym materiałem, np. plastikiem albo tkaniną. Takie spojenia bywają zawodne i po pewnym czasie dochodzi do odklejenia jednej części od drugiej. I to właśnie jest zadanie dla kleju do metalu.

Zwykłe kleje uniwersalne nie są najlepszym pomysłem, gdy chcemy kleić metal. Przede wszystkim – nie są odporne na działanie temperatur. Klej, który ma styczność z metalem, musi być elastyczny, aby móc reagować na to, jak materiał będzie się zachowywał w różnych warunkach termicznych – mówi specjalista z firmy CTS-Technika

Klasycznym przykładem sytuacji, w której klej do metalu nagle się przydaje, jest odklejająca się podsufitka w samochodzie. W naszych autach jest sporo łączeń metalu z innymi materiałami. Odpowiedni klej może zakończyć walkę z rozklejającymi się elementami.

Charakterystyka kleju do metalu

Aby scharakteryzować dobry klej do metalu, przyjrzyjmy się propozycji od Easy Home. Jest nią klej w sprayu dla motoryzacji. Z uwagi na to, że nasze pojazdy pełne są metali, klej ten doskonale radzi sobie z łączeniami, które je zawierają. Może być jednak stosowany nie tylko na potrzeby naprawiania samochodów.

Oprócz wspomnianych podsufitek produkt ten radzi sobie z klejeniem: skóry, gąbki czy tkanin. Powstająca spoina jest bardzo elastyczna, dzięki czemu pod wpływem temperatury pracuje wraz z metalem, odpowiednio rozszerzając się lub kurcząc. Ponieważ nie jest sztywna, nie pęka, co sprawia, że łącznie jest wyjątkowo trwałe.

Nakładanie kleju jest bardzo wygodne, niezależnie od tego, czy musimy pokryć nim dużą powierzchnię, czy też próbujemy uzyskać maksimum precyzji. Jest to możliwe dzięki dwóm specjalnym zaworom: Easy-Flow i Easy-Control.

Dzięki nanoszeniu z formie sprayu klej pokrywa łączone elementy równomiernie i niewielka ilość jest wystarczająca do uzyskania pełnego efektu. To czyni produkt wyjątkowo wydajnym. Puszka o pojemności pół litra wystarczy na wiele napraw w samochodzie i nie tylko.

śr. ocena 5 / głosów 3