deska snowboardowa

Czy opłaca się kupować używane deski snowboardowe?

Zakup używanej deski snowboardowej to świetny wybór dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze snowboardem lub nie mają wystarczających środków finansowych pozwalających im na zakup nowego sprzętu. Zakup nowej deski snowboardowej to bowiem poważny wydatek, na który nie każdy z nas może sobie pozwolić. Sprawdźmy więc, czy zakup używanej deski to dobra alternatywa do kupna nowej!

Używane deski snowboardowe – czym różnią się od nowych?

Używane deski snowboardowe od swoich nowych odpowiedników różnią się przede wszystkim ceną. Używaną deskę, w zależności od jej wieku, rodzaju oraz stanu kupimy bowiem w znacznie niższej cenie, niż zapłacilibyśmy za jej nowy odpowiednik w sklepie. Ich zakup będzie więc szczególnie opłacalny tym osobom, które marzą o własnej desce, ale nie mają środków wystarczających na zakup nowej deski w firmowym sklepie. W takiej sytuacji używana deska idealnie spełni ich oczekiwania, o ile będzie w odpowiednim stanie. Z tego właśnie powodu do zakupu używanej deski powinniśmy podchodzić z dużą ostrożnością oraz uważnie zbadać jej stan i inne walory użytkowe.

Cena deski używanej powinna bowiem odpowiadać jej wyglądowi oraz właściwościom. Warto także wiedzieć, że jeśli już kupujemy używaną deskę, to powinniśmy dokupić do niej nowe buty – dopasowują się one bowiem do kształtu stopy właściciela, przez co obuwie używane przez inną osobę może być dla nas niewygodne. Szeroki wybór sprzętu snowboardowego – zarówno nowego, jak i używanego – znajdziemy w takich sklepach, jak NartyKraków.pl.

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanej deski?

Zanim kupimy używany snowboard, powinniśmy zawsze dokładnie go obejrzeć. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na to, czy wybrany przez nas model nie był nigdzie sklejany przez poprzedniego właściciela oraz czy nie posiada widocznych wad. Warto także sprawdzić właściwości sprężyste deski oraz nie kupować modelu, jeśli ewidentnie widać na nim widoczne uszczerbki ślizgu. Powinniśmy także dokładnie obejrzeć krawędzie deski oraz ocenić, czy nie są zbyt mocno postrzępione lub nie mają widocznych ubytków. Podczas oglądania deski nie zapominajmy także o sprawdzeniu gwintów w insertach oraz czy deska nie posiada widocznych innych uszkodzeń mechanicznych.

W razie wątpliwości co do stanu deski lub jej ceny, warto swój zakup skonsultować z doświadczoną osobą, która pomoże nam podjąć właściwą decyzję. Zakup deski snowboardowej, zarówno tej używanej, jak i nowej to bowiem poważny wydatek; jej wybór powinien być więc dobrze przemyślany.

śr. ocena 0 / głosów 0