Co warto wiedzieć kupując rośliny w sklepie ogrodniczym?

Urządzanie ogrodu jest ogromną przyjemnością. Zwłaszcza, kiedy kupujemy rośliny, które będą cieszyć nasze oczy aż do kolejnej zimy. Dzisiaj możemy to robić nie tylko w sklepie stacjonarnym, ale również – w sieci. Coraz więcej hurtowni prowadzi sprzedaż za pośrednictwem internetu, pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze. Co powinniśmy wiedzieć, kupując rośliny online? Poznajmy kilka wskazówek.

Sprawdźmy komentarze klientów

Przede wszystkim sprawdźmy, co na temat sklepu sądzą osoby, które już skorzystały z jego oferty. Pamiętajmy, że nie wszystkie komentarze muszą być prawdziwe. Niektóre może pisać nieuczciwa konkurencja, która chce oczernić sklep i tym sposobem zyskać więcej klientów.
Najlepiej jest sprawdzić opinie na kilku różnych portalach. Dzięki temu upewnimy się, że w danym sklepie faktycznie kupimy dobre jakościowo rośliny.
Warto porównać dostępne opcje wysyłki i sprawdzić, czy przysługują nam jakieś rabaty. Niektórzy, jak już wspomnieliśmy, gwarantują atrakcyjne ceny przy zakupach online. Sklep Green&Joy, jedna z nowocześniejszych hurtowni nawozów i sprzętu ogrodniczego w Polsce, proponuje rabat w wysokości 1% dla każdego zamówienia przez sieć.

Nie kupujmy wrażliwych roślin, kiedy panują mrozy

Po drugie nie należy kupować roślin w internetowych sklepach ogrodniczych w okresie dużych mrozów. Rośliny mogą nie być właściwie zabezpieczone, dlatego istnieje zagrożenie ich przemarznięcia w trakcie transportu.
Ponadto powinniśmy kupować rośliny podczas weekendu lub na początku tygodnia. Dajmy sprzedawcy czas na skompletowanie produktów i wysłanie towaru. Inaczej paczka może nie dotrzeć do odbiorcy przed weekendem i będzie musiała czekać do poniedziałku w magazynie poczty bądź firmy kurierskiej.

Spytajmy o sposób pakowania roślin

Przed złożeniem zamówienia w sklepie ogrodniczym upewnijmy się, w jaki sposób rośliny będą zapakowane na czas transportu. Powinny być właściwie zabezpieczone przed złamaniem, zwłaszcza duże okazy. Przesyłka musi też być odpowiednio oznaczona, aby kurier nie odwracał jej do góry. Jeśli to zrobi, roślina może zostać zupełnie zniszczona.
Co więcej, zwróćmy uwagę, czy sadzonka ma goły korzeń (nie jest umieszczona w ziemi), czy będzie przesłana w doniczce. Sadzonka bez donicy jest lżejsza, przez co dostarczenie paczki może być tańsze, ale korzenie mogą wyschnąć. Kupowanie roślin bez donic może się powieść jednie późną jesienią lub wczesną wiosną, ponieważ wtedy rośliny są w stanie uśpienia.
Pamiętając o tych wskazówkach, zakupy roślin przez internet będą udane, a nasz ogród – będzie zachwycający.
śr. ocena 5 / głosów 5