Ciekawe pomysły na aranżację kominka

Urządzanie własnego domu to nie tylko wyzwanie, to również ogromna przyjemność, jeśli tylko mamy pomysł na aranżację wnętrz. Szczególnie wdzięcznym tematem jest zagospodarowanie przestrzeni, w której znajduje się kominek. Kominek nie tylko zapewnia ciepło, może również stanowić o niepowtarzalnym charakterze pomieszczenia. Dlatego warto poznać ciekawe pomysły na jego ładną oprawę, a później dokonać ostatecznego wyboru i cieszyć się pięknymi wnętrzami.

Kominek centralnym punktem wnętrza

Jeśli decydujemy się na ulokowaniu kominka w centralnym punkcie salonu, nie potrzebuje on praktycznie żadnej dodatkowej scenografii. Wystarczą ładne akcesoria kominkowe, które przyciągną uwagę i dodadzą mu uroku – komentuje nasz rozmówca ze sklepu internetowego Dąstal.

Kominki można zamknąć w szkle bądź całkowicie odsłonić, co zapewni efekt paleniska w salonie. Drewno wcale nie będzie psuło estetycznego efektu. Jeśli ułożymy je na specjalnych stojakach albo w koszykach, będzie równie efektowne, co sam kominek.

Kominek pod schodami

Ciekawym pomysłem na aranżację kominka może być również umieszczenie go pod schodami. Nie musi wyglądać jak wciśnięty na siłę – wręcz przeciwnie, ma szansę zdominować całą przestrzeń. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zostanie wykonany i jaki ostatecznie charakter przez dobór dodatków przyjmie. Szczególnie domowego charakteru nabierze, jeśli wybierzemy tradycyjne akcesoria kominkowe oraz codzienne przedmioty domowego użytku czy pamiątki, które będą przypominać wspólne, rodzinne chwile. Mogą to być na przykład ulubione zdjęcia z podróży czy fotografie z ostatnich uroczystości.

Kominek nowoczesny czy tradycyjny?

Jednak nie tylko aranżacja kominka stawia przed nami wiele pytań. Musimy również zadecydować czy wolimy kominek nowoczesny, czy jednak – tradycyjny. Z każdym z nich wiąże się wiele zalet i korzyści. Do klasycznych form kominków należą francuskie oraz angielskie – mogą być wykonane z marmuru czy innych rodzajów kamienia. Charakterystyczne dla kominków pochodzących z baroku są łagodne formy, łuki, motywy florystyczne czy zdobienia. Kominki angielskie z XVIII wieku są bardziej spokojne, mają bardziej geometryczne kształty. Każde z nich będą się idealnie nadawać do prostych, a jednocześnie bardzo eleganckich salonów. Jeśli z kolei wybierzemy kominki nowoczesne, wyróżniają się one różnymi formami i mogą być wykonane z połączeń wszelakich materiałów, również szkła, drewna i metalu. Decyzja nie jest prosta, ale jeśli wiemy, czego chcemy, na pewno podejmiemy odpowiednie wybory.

śr. ocena 7.5 / głosów 2