Charakterystyka przecinarek taśmowych do metalu

Metal to materiał szczególnie wymagający w obróbce. Z uwagi na strukturę cechującą się sporą wytrzymałością, metalu nie da się ciąć przy pomocy standardowych narzędzi warsztatowych. Konieczne okazuje się zastosowanie profesjonalnych urządzeń, przyjmujących postać przecinarek taśmowych. Tego typu technologie są wykorzystywane w rozmaitych gałęziach przemysłu, zapewniając bardzo szybki i sprawny przebieg robót.

O czym należy pamiętać, wybierając przecinarkę taśmową?

Przecinarki taśmowe to technologie wewnętrznie zróżnicowane. W sprzedaży znajdziemy ich rozmaite odmiany i typy. Istotną rolę odgrywa sposób pracy urządzenia. Z tego względu możemy wymienić przecinarki typu ręcznego, półautomatyczne oraz w pełni zautomatyzowane. Wybierając konkretne rozwiązanie konstrukcyjne, powinniśmy zastanowić się do jakich prac będzie nam ono potrzebne, a także jakiej wydajności oczekujemy. Wydajność ta jest uzależniona od wielu czynników – przede wszystkim od sztywności przecinarki, jakości taśmy tnącej, medium chłodzącego, umiejętności fachowca i sprawności operatora. Wykwalifikowany operator, sprawnie obsługujący przecinarkę taśmową, gwarantuje najwyższą precyzję cięcia i niezawodność prowadzonych robót. Z tego względu zawsze warto ufać renomowanym przedsiębiorstwom, które świadczą profesjonalne usługi obróbki metali, a jednocześnie dysponują nowocześnie wyposażonym parkiem maszynowym. Doskonały przykład stanowi firma Kramet z Warszawy, znany producent przecinarek taśmowych działający aktywnie na rynku polskim i zagranicznym.

Nowoczesne rozwiązania w zakresie pił do metalu

Nowoczesne przecinarki taśmowe oraz piły tarczowe to urządzenia dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających użytkowników – profesjonalnych zakładów i pomniejszych firm zajmujących się obróbką metali. Przecinarki do metalu są wykonywane z myślą o pracy w bardzo ciężkich warunkach. Silniki o odpowiednio dobranej mocy gwarantują niezawodne cięcie niezależnie od typu ciętego materiału. Na uwagę zasługują między innymi konstrukcje dwukolumnowe, pozwalające na precyzyjne prowadzenie hydraulicznie sterowanego ramienia tnącego (na przykład model PK-M 850 SAF XL z oferty Kramet). Dzięki zastosowanym do budowy urządzenia wytrzymałym materiałom, cykl pracy może trwać bardzo długo, a przecinarki nie ulegają przeciążeniom ani awariom. Spore udogodnienie stanowi obecność panelu operatorskiego, który pozwala na zaprogramowanie pewnych funkcji, np. wprowadzenie wymiaru, parametrów cięcia. Niweluje to ryzyko wystąpienia pomyłek roboczych i przekłada się na zwiększoną wydajność pracy.

śr. ocena 5 / głosów 1