Charakterystyka opakowań klapowych

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez… opakowań kartonowych. Tak jest! Te niepozorne pudełka służą nam do transportu, pakowania i przechowywania niemal wszystkiego. Dzięki nim towary docierają bezpiecznie, są układane w sposób oszczędzający miejsce, co usprawnia pracę całej branży logistyki, a do tego samo pudełko może wspierać sprzedaż, stając się nośnikiem reklamowym.

Rodzaje opakowań kartonowych

Opakowania kartonowe, w które pakowane są produkty i przesyłki, występują w kilku rodzajach o odmiennej budowie i zastosowaniach. Dzięki temu można dobrać opakowanie odpowiednie do danego produktu, zapewniając mu maksymalnie bezpieczny transport i przechowywanie, a także mieszcząc go jak najwięcej w niewielkiej przestrzeni. Jakie są rodzaje opakowań kartonowych? Na to pytanie odpowiada specjalista z firmy Inter-Styl-Pak.

Opakowania kartonowe można podzielić na grupy pod względem konstrukcji oraz z uwagi na materiał, z jakiego są wykonane. Pod względem budowy wyróżniamy:

  • opakowania standardowe (klapowe),
  • opakowania fasonowe, czyli wykrawane,
  • opakowania wielkogabarytowe.

Z kolei jeśli chodzi o materiały, to stosuje się tektury faliste 3- lub 5-warstwowe, a na specjalne życzenie klienta nawet 7-warstwowe. Tektura 3-warstwowa jest dostępna w wariancie fali: B, C oraz E, a 5-warstwowa z falą BC lub BE. Oferujemy wszystkie gramatury, a pokrycie może być szare lub bielone.

Charakterystyka opakowań klapowych

Najpopularniejsze opakowania to modele standardowe, czyli klapowe. Wszyscy je doskonale znamy. Mają kształt prostopadłościanu, a od góry zamykane są dzięki dwóm skrzydłom, które łączy się taśmą klejącą.

Nie bez powodu akurat ten rodzaj opakowań stosuje się najczęściej. Jest to prosta konstrukcja, która zaspokaja wszystkie potrzeby osób, które chcą, aby ich paczki były dobrze zabezpieczone. Opakowanie bardzo łatwo się otwiera, co ma ogromne znaczenie przy wypełnianiu go towarem. Góra jest w pełni otwarta, dzięki czemu osoba pakująca ma dostęp do całej przestrzeni pudełka i może szybko umieścić w nim zawartość. Tempo pracy jest kluczowe, gdy pakowanie odbywa się w skali przemysłowej lub hurtowej.

Aby zabezpieczyć opakowania klapowe, szczelinę między klapami zakleja się taśmą. To skuteczne i szczelne zabezpieczenie, ale też niezbyt trudne do usunięcia, dzięki czemu docieranie do zawartości nie wywołuje frustracji u odbiorcy i ułatwia mu pracę, jeżeli ma on do wypakowania wiele takich pudeł.

Podsumowując: opakowania klapowe to tani i skuteczny sposób na zabezpieczenie przesyłek i towarów, a także ułatwienie pracy sobie i innym w ciągu logistycznym. Nie da się też przeoczyć potencjału marketingowego niepozornego pudełka. Ponieważ dociera ono wprost do rąk obiorcy, może stać się nośnikiem doskonale ukierunkowanej reklamy.

śr. ocena 5 / głosów 3