Charakterystyka odkurzaczy przemysłowych

Na rynku istnieje wiele modeli odkurzaczy przemysłowych, a każdy z nich charakteryzuje się innymi funkcjami. Z tego powodu wybór odpowiedniego urządzenia bywa dość trudny. Warto wiedzieć czym wyróżniają się poszczególne typy odkurzaczy, bo wiedza ta ułatwić może podjęcie ostatecznej decyzji.

Czym wyróżniają się odkurzacze przemysłowe

W każdym gospodarstwie domowym znajduje się odkurzacz, bez którego ciężko wyobrazić sobie utrzymywanie w nim porządku. Podobne znaczenie w pewnych miejscach ma również odkurzacz przemysłowy, niezbędny do usuwania trudnych zanieczyszczeń. Tego typu odkurzacze stosowane są przede wszystkim przy pracach remontowo-budowlanych i w zakładach produkcyjnych.

-Odkurzacze przemysłowe powstały, aby przyspieszyć proces roboczy w mocno zapylonym środowisku. Ich używanie jest konieczne do zapewnienia bezpieczeństwa osobom często w nim przebywającym – wyjaśnia nasz rozmówca reprezentujący firmę BHF Polska.

Podział odkurzaczy przemysłowych

Odkurzacze przemysłowe dzielą się ze względu na możliwości wykonywanej pracy. Na rynku znajdziecie odkurzacze:

  • klasy L – służą do pochłaniania pyłów, z łatwością radzą sobie z drobnym kruszywem, odpadami z obróbki tworzyw sztucznych oraz pracami stolarskimi,
  • klasy M – mają podobne zastosowanie do urządzeń klasy L, jednak dodatkowo spełniają wymogi dotyczące odsysania szpachli mineralnych i materiałów wypełniających,
  • klasy H – wyposażone są w dobrej jakości filtry, dzięki którym czyszczenie powierzchni nie stwarza zagrożenia dla zdrowia, bez problemów usuną nawet najbardziej niebezpieczne elementy, takie jak kadm, ołów, pleśń i azbest.

W niektórych urządzeniach można spotkać dodatkową funkcję, jaką jest system samooczyszczenia. Jest ona dużym ułatwieniem w przypadku prac związanych ze sprzątaniem pomieszczenia po szlifowaniu gładzi szpachlowej, ponieważ nie wymusza ciągłego przerywania pracy.

śr. ocena 5 / głosów 5