Charakterystyka krat pomostowych zgrzewanych

Kraty pomostowe to stalowe elementy, stanowiące ażurowe wypełnienie różnego typu konstrukcji. Znajdują szereg zastosowań w rozmaitych branżach i dziedzinach – między innymi w przemyśle, budownictwie, szeroko pojętej architekturze i nie tylko. Produkowane w oparciu o najlepsze materiały i sprawdzone narzędzia, gwarantują doskonałe parametry eksploatacyjne i wysoką jakość użytkowania przez bardzo długi czas.

Metoda produkcji krat pomostowych

Kraty pomostowe zgrzewane są produkowane z płaskowników nośnych o zróżnicowanych wymiarach oraz towarzyszących im, specjalnie przygotowanych prętów łączących (poprzecznych). Pręty poprzeczne są spajane z płaskownikami nośnymi techniką zgrzewania oporowego. Dzięki temu, każdy punkt przecięcia płaskowników nośnych z prętami poprzecznymi jest trwale zespolony, a w miejscu zgrzania staje się jednolitym materiałem.

Płaskowniki są uzyskiwanie z taśmy gorąco lub zimno walcowanej ze stali S235 i jej odpowiedników według innych norm. Drut poprzeczny powstaje natomiast poprzez szczegółową obróbkę plastyczną, polegającą na nadaniu mu stosownych wyżłobień wzmacniających oraz zwiększających antypoślizgowość – objaśnia przedstawiciel firmy Kasprzak-Olma, renomowanego producenta lekkich konstrukcji stalowych z Wrocławia.

Praktyczne zastosowanie krat pomostowych

Kraty pomostowe często znajdują użytek w energetyce, budownictwie przemysłowym (przykrycia kanałów i włazów, wypełnienia regałów magazynowych), jak również w charakterze elementów ozdobnych – na przykład elewacyjnych. Z uwagi na dość duże właściwości antypoślizgowe, stosuje się je w ciągach komunikacyjnych jako pomosty, chodniki na kładkach dla pieszych, podesty robocze czy funkcjonalne wycieraczki wejściowe.

W branży architektonicznej, kraty pomostowe są też wykorzystywane przy budowie poszczególnych elementów scen czy wybiegów, w trakcie przygotowywania przeróżnych imprez kulturalnych. Doskonale sprawdzają się jako sufity podwieszane, elementy barier i osłon, a także część faktycznych dekoracji i scenografii – dodaje specjalista Kasprzak-Olma.

Gwarancja jakości krat zgrzewanych

Konstrukcja krat pomostowych cechuje się trwałością, dlatego ma zdolność do przenoszenia obciążeń rozłożonych oraz skoncentrowanych. Aby wykorzystać pełen potencjał krat pomostowych, należy dobrać optymalny wymiar i rozstaw płaskowników. Firma Kasprzak-Olma wytwarza kraty według normy DIN 24537, wykonując zabezpieczenie antykorozyjne w procesie ocynkowania ogniowego, zgodnie z normą EN ISO 1461 (DIN 50976).

Najlepsi wykonawcy są w stanie zaspokoić potrzeby swoich klientów w zakresie wielkości krat, ich kształtu, układu, obciążenia i sposobu montowania. Z tego względu, najlepiej zaufać firmie o szerokim doświadczeniu, która zrealizowała wiele podobnych zleceń w przeszłości. Kasprzak-Olma to doskonały wybór i gwarancja krat pomostowych najwyższej jakości.

śr. ocena 5 / głosów 4