Charakterystyka korpusów do pomp

Funkcją pomp jest transport substancji, np. cieczy lub osadów. Odbywa się to na zasadzie wykorzystywania różnicy ciśnień między stroną ssawną a tłoczną urządzenia. Jednym z ważnych elementów pompy jest korpus. Dowiedz się, czym się on charakteryzuje i jaka jest jego funkcja. Poznaj też najważniejsze zalety używania korpusów wykonanych
z tworzyw sztucznych.

Czym są korpusy do pomp?

Korpus to nazwa używana w odniesieniu do różnego rodzaju maszyn. Oznacza ona ich obudowę – podstawę, dzięki której inne elementy mogą współpracować. Zadaniem korpusów jest nie tylko zapewnienie wytrzymałości i ochrony dla innych części urządzenia. Muszą one być również odporne na zmienne temperatury. Ważna jest też precyzja wykonania, która zapewnia szczelność obudowy.

Korpusy można produkować z metalu, a także z tworzyw sztucznych. Wybór drugiego z wymienionych materiałów ma wiele zalet. Korpusy z tworzyw sztucznych oferuje np. firma Duława. Dlaczego warto zdecydować się na elementy tego typu?

Korpusy z tworzyw sztucznych

W dzisiejszych czasach, kiedy przemysł jest tak rozwinięty, produkcja tworzyw sztucznych nie stanowi problemu. A wykorzystanie tych materiałów przynosi wiele korzyści, które można zauważyć już na etapie wytwarzania ich. Tworzywa sztuczne są łatwe w obróbce, dlatego można wykonywać z nich elementy o różnych kształtach i kolorach.

Korpusy z tych materiałów charakteryzuje lekkość. Jednocześnie cechują się one odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także na wilgoć, co daje im przewagę nad elementami wykonanymi z metalu. Mogłoby się wydawać, że produkty, które mają tyle zalet, muszą więcej kosztować. Ale chyba wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że elementy produkowane z tworzyw sztucznych są stosunkowo tanie. Solidnie wykonane korpusy do pomp będą charakteryzowały się wysoką jakością. Sprawdzą się one nawet podczas pracy w trudnych warunkach.

Czym charakteryzują się pompy z tworzyw sztucznych?

Dzięki temu, że tworzywa sztuczne są lekkie, to produkty z nich wykonane można bardzo łatwo transportować. Jeśli małą wagę połączy się z niewielkimi rozmiarami, można uzyskać kompaktowe urządzenie. Tak jest w przypadku pomp, których używa się tam, gdzie nie ma miejsca na wielkie maszyny. Ale małe rozmiary tych urządzeń często współgrają z ich trwałością. Pompy wykorzystuje się również wtedy, gdy praca ma odbywać się w trudnych warunkach. Korpusy do pomp wykonane z tworzyw sztucznych są odporne na korozje, wahania temperatury, a także uszkodzenia mechaniczne. Fakt, że te zalety łączą się dodatkowo z niską ceną, z pewnością bardzo zachęca do zakupu.

śr. ocena 5 / głosów 5