ladowarka-teleskopowa

Charakterystyka i zastosowanie ładowarek teleskopowych

Ładowarki teleskopowe kojarzą się najczęściej z branżą budowlaną, jednak okazuje się, że znajdują one także szerokie zastosowanie na innych polach. Przykładem może być przemysł lub rolnictwo, gdzie ładowarki teleskopowe są w stanie zastąpić tradycyjny ciągnik, jednocześnie pełniąc funkcje wielu innych urządzeń. Ich ogromną zaletą jest możliwość wyposażenia w dodatkowe urządzenia, które znacznie zwiększają wachlarz ich zadań.

Ładowarka teleskopowa

Jest to niezwykle uniwersalna maszyna, która ma szerokie zastosowanie w budownictwie, rolnictwie oraz przemyśle. Oferuje ona możliwość wykonania wielu różnorodnych zadań w różnych obszarach. Jest wykorzystywana jako koparka, może również wykonywać wszelkiego rodzaju prace załadunkowe i wyładunkowe oraz przewozić różnego typu materiały. Jej konstrukcja pozwala na pracę w niemal każdym terenie. Posiada ona możliwość zamontowania specjalnego kosza, który spełni zadanie podestu dla osób pracujących na wysokościach.

 Jej udźwig wynosi od 2 do 21 ton, a wysięgnik teleskopowy, w który jest wyposażona pozwala na podnoszenie ładunków na wysokość nawet do 30 m – informuje ekspert z Przedsiębiorstwa Produkcyjno Handlowo Usługowego Agromarket.

Jej wszechstronne zastosowanie niewątpliwie zapewnia duży komfort użytkowania i oszczędność finansową.

Zastosowanie w budownictwie

Ładowarki teleskopowe idealnie sprawdzają się w branży budowlanej dzięki swojej wielofunkcyjności. W tym wypadku jedno urządzenie zastępuje cały park maszynowy. Pełni funkcję przeładunkową, przenosi i kopie ziemię pod budowę budynków. Dodatkowe akcesoria (takie jak łyżka, kosz, żuraw), w które może być wyposażona znacznie zwiększają jej wachlarz zastosowań. Ładowarki teleskopowe posiadają ponadto prosty w obsłudze, intuicyjny panel sterowniczy oraz przeszkloną, wyciszoną kabinę, która gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo pracy.

Zastosowanie w rolnictwie

Obecnie ładowarki teleskopowe stały się bardzo popularne w rolnictwie. Bez problemu są w stanie zastąpić nawet najbardziej popularny w rolnictwie ciągnik, a ich uniwersalność i wielofunkcyjność znów okazuje się największą zaletą. Mogą być wykorzystywane w celu przenoszenia paszy dla zwierząt, materiałów sypkich i obornika, układania snopów siana, zbierania odpadów, transportu bel paszowych i wyściółkowych, czy uprawy ziemi. W rolnictwie również niezwykle przydatne okazują się dodatkowe akcesoria przeznaczone dla ładowarek teleskopowych. Należą do nich między innymi: ostrze do nabijania snopków, świder ziemny, zamiatarki, widły, chwytaki, łyżki. Ładowarki teleskopowe sprawdzą się również przy pracy w niewielkich pomieszczeniach ze względu na bardzo dużą zwrotność i ich odpowiednią konstrukcję. Należy pamiętać jednak, że występują różne modele tych maszyn, a każda z nich pełni nieco inne funkcje i znajduje zastosowanie w odmiennych zadaniach, dlatego ważne jest, aby wybór ładowarki teleskopowej był odpowiednio przemyślany i uwzględniał wszelkie jej parametry

śr. ocena 0 / głosów 0