Automatyczne suszarki do rąk – gdzie znajdują zastosowanie?

Automatyczne suszarki do rąk są urządzeniami, które w krótkim czasie trafiły na listę obowiązkowego wyposażenia niemal każdej łazienki, z której korzysta większa liczba osób. Możliwość suszenia rąk dzięki strumieniowi ciepłego powietrza sprawiła, że często nie wyobrażamy sobie, że może istnieć publiczna toaleta bez tego urządzenia. Trudno się temu dziwić, ponieważ sprzęt tego rodzaju jest bardzo wygodny w użytkowaniu, a jego eksploatacja nie wiąże się z dużymi kosztami ze względu na niewielki pobór energii.

Jak działa automatyczna suszarka do rąk?

Suszarki do rąk to urządzenia, które pozwalają na wysuszenie rąk w kilkanaście sekund. Silny strumień ogrzanego powietrza uwalnia nas od konieczności szukania sposobu na wytarcie mokrych rąk. Automatyczna suszarka do rąk eliminuje jednocześnie konieczność uzupełniania ręczników jednorazowych w podajnikach oraz sprawia, że nie trzeba martwić się zagospodarowaniem ich po zużyciu. Ogranicza to koszty obsługi budynku oraz zmniejsza ilość powstających odpadów. Nierzadko obecność suszarek elektrycznych oszczędza również pracy serwisowi sprzątającemu, bo zdarza się, że nie wszystkie ręczniki jednorazowe trafiają do kosza.

Jedną z największych zalet suszarek do rąk jest to, że włączają się one tylko wtedy, gdy są potrzebne. Dzięki specjalnemu czujnikowi suszarka uruchamia się, gdy umieścimy ręce w odpowiednim miejscu. Dmuchawa pracuje zwykle przez pewien, z góry ustalony czas, po czym wyłącza się. Takie rozwiązanie sprawia, że funkcjonowanie suszarek nie powoduje znaczącego zwiększenia się kosztów prądu.

Od ogólnie dostępnych toalet po łazienki w zakładach pracy

Suszarki do rąk są stosowane w toaletach zlokalizowanych w budynkach użyteczności publicznej. Spotkamy je w placówkach edukacyjnych – w szkołach i na uczelniach. Montuje się je w dostępnych dla klientów łazienkach w placówkach gastronomicznych, na stacjach paliw czy w sklepach i galeriach handlowych. Automatyczne suszarki do rąk są obecne w kinach, teatrach i muzeach. Używa się ich również w urzędach lub publicznych toaletach.

Automatyczne suszarki do rąk są również standardowym wyposażeniem łazienek pracowniczych. Znajdziemy je zarówno w eleganckich biurowcach, jak i w zakładach przemysłowych.

Automatyczne suszarki do rąk są dostępne w postaci sprzętu wykorzystującego różne rozwiązania konstrukcyjne. Wylot powietrza może być umieszczony w dolnej części urządzenia lub w specjalnej, niekiedy obrotowej dyszy. Dostępne są także suszarki kieszeniowe, w których dłonie umieszcza się w specjalnej szczelinie. Urządzenia do automatycznego suszenia rąk są produkowane między innymi przez firmę Linea Trade. W jej ofercie można znaleźć wiele modeli suszarek, zarówno wykonanych z wytrzymałego tworzywa sztucznego, jak i w obudowach ze stali nierdzewnej. Sprzęt tego producenta oferuje bardzo wysoką trwałość i charakteryzuje się bardzo umiarkowanym zapotrzebowaniem na energię elektryczną.

śr. ocena 5 / głosów 5