Akcesoria i części zużywalne w optyce. Przegląd ofertowy   

W profesjonalnej pracowni optycznej nie może zabraknąć automatów szlifierskich, które umożliwiają cichą i stabilną obróbkę soczewek, czyli szkieł do okularów korekcyjnych. Aby jednak proces odbywał się bez zarzutu, konieczne jest stosowanie akcesoriów oraz wymiana zużywalnych części. Dowiedz się, z czego konkretnie warto korzystać w zakładzie optycznym oraz czy przyda się np. zestaw do czyszczenia tarczy polerskiej.

Akcesoria do automatów szlifierskich – co przyda się w zakładzie?

Obróbka szkieł soczewkowych to jedna z kluczowych czynności, które odbywają się zakładzie optycznym. Niezależnie od tego, czy w pracowni szlifierskiej korzysta się z maszyn szablonowych czy bezszablonowych, aby praca przebiegała sprawnie, to trzeba zadbać także o regularne serwisowanie sprzętu. Aby soczewki były doskonale wyprofilowane i nie zaszła żadna pomyłka, warto wyposażyć się w zestaw złączek. Najczęściej mają one kolor zielony i czerwony, który odpowiednio nakłada się na soczewkę prawą i lewą tak, by nie zaszła żadna pomyłka podczas pracy. Takie niewielkie akcesoria używane w optyce usprawniają pracę całego zakładu szlifierskiego. Dodatkowo, warto posiadać także na stanie zestaw złączek Nano Cup/Block. Jest to nowy typ złączki umożliwiający szlifowanie soczewek o średnicy 15,5 mm. Warto posiadać także złączki Mini Cup, które z kolei pozwalają na szlifowanie soczewek o średnicy 17,4 mm. W zakładzie stosowane są także wiertła do modułów wiercących. Warto posiadać ich różne rodzaje, w tym 1,0 mm, 0,8 mm i 1,2 mm – pakowane zarówno po kilka sztuk (np. 5), jak i więcej (10 sztuk). Wśród części w optyce, które często się wymienia znajduje się także adaptery do automatów na lewą i prawą stronę, a także elementy z dociskiem. Przydatne są także żarówki przeznaczone do centroskopów. Powyższe akcesoria oraz części zużywalne do automatów szlifierskich są niezwykle potrzebnymi elementami, bez których żaden zakład optyczny posiadający swoją szlifiernię nie będzie działał wydajnie i efektywnie.

Jakie inne części optyczne będą przydatne? – zestaw do czyszczenia

Istotnym w zakładzie szlifierskim jest także dbanie o regularne serwisowanie sprzętu. Dlatego też, aby wszystkie urządzenia szlifierskie działały sprawnie i skutecznie, należy pamiętać o systematycznym czyszczeniu tego sprzętu – podkreśla specjalista z firmy Poland Optical z Cieszyna.

Aby zadbać o jego stan, zaleca się np. stosowanie zestawu do czyszczenia tarczy polerskiej. Regularne usuwanie nadmiaru zanieczyszczeń sprawia, że automaty działają z maksymalną mocą przerobową. Zastanawiając się nad zakupem takiego zestawu czyszczącego, warto wybrać taki, który będzie zawierał m.in. pastę polerską, szpatułkę oraz gąbki. Ilość gąbek powinna być znaczna (np. 20 sztuk), co sprawi, że czyszczenie automatu szlifierskiego będzie możliwe do przeprowadzenia systematycznie.

śr. ocena 5 / głosów 5