3 powody, dla których warto zainwestować w ceramiczną zastawę stołową.

Ceramiczna zastawa stołowa doskonale sprawdzi się na co dzień i od święta. Ożywi stół każdej gospodyni domowej poprzez motywy ludowe lub kwiatowe, zaspokajając gusta zwolenników zarówno stylistyki rustykalnej, jak i minimalistycznej. Zestawy te charakteryzują się świetnymi właściwościami użytkowymi. Są trwałe i odporne na wysoką temperaturę. Ich ponadczasowa stylistyka sprawi, że nie będziesz chciała ich wymienić przez długie lata. Poniżej przedstawiamy trzy powody, dla których warto w nie zainwestować.

Różnorodność i tradycyjne metody wytwarzania

Jedną z zalet ceramicznych zastaw stołowych jest ich różnorodność. Dotyczy to zarówno samego wzornictwa, jak i rodzajów naczyń ceramicznych. Klient może zakupić nie tylko tradycyjną zastawę stołową jak wazy, sosjerki, talerze deserowe, miski etc. i naczynia służące do podania herbaty lub kawy, ale również wyroby stanowiące wyposażenie łazienki, dekoracje świąteczne, lampiony na Halloween albo zestawy do sushi. Jeden z pracowników Manufaktury w Bolesławcu Sp. z o.o. Sp.k. dodaje, że: 

Ceramika z Bolesławca oferuje możliwość wyboru spośród wzorów kwiatowych, klasycznych motywów oraz wzorów bardziej nowoczesnych. Oferta nowych wzorów jest wciąż poszerzana. Nadal do wyrobu ceramiki w naszej fabryce wykorzystywana jest tzw. technika stempelkowa. Polega ona tym, że wzory nakładane są na naczynia ręcznie za pomogą specjalnie przygotowanych stempli. Chociaż współczesne wzory ceramiki zostały unowocześnione, to nadal pozostają one zgodne z dawnymi zwyczajami. Owa różnorodność i zachowanie tradycyjnych metod wytwarzania ceramiki zapewnia ceramicznym zastawom stołowym uniwersalność, ponieważ każdy, nawet najbardziej wymagający użytkownik znajdzie coś dla siebie.

Trwałość użytkowania

Kolejną zaletą ceramicznych zastaw stołowych jest ich trwałość. Cecha ta pozwala myć ceramikę w zmywarce, zapiekać w niej jedzenie w piekarniku lub podgrzewać w mikrofalówce. Zastawy stołowe są odporne na środki chemiczne i ścieranie. Nie dość, że piękne, estetyczne i pokryte żywymi wzorami i kolorami, to do tego jeszcze funkcjonalne. Jeżeli wybierzesz wzór ludowy, folkowy albo jakikolwiek inny, możesz mieć pewność, że nie zblaknie po długotrwałym użyciu. Wzory na naczyniach są bowiem trwałe i jednocześnie zawsze na czasie

Ponadczasowy design

Z uwagi na niebanalny i ponadczasowy design ceramiczne zastawy stołowe idealnie sprawdzają się do codziennego użytku, ale stanowią również pomysł na prezent z okazji urodzin przyjaciółki, mamy, cioci, babci, imienin, rocznicy ślubu lub dla młodej pary. Ceramiczne zastawy stołowe są bardzo przydatne w użytkowaniu i wciąż pożądane. Warto rozważyć ich zakup dla siebie na własny użytek lub innych bliskich osób.

śr. ocena 0 / głosów 0