Nasza reprezentacja w skarbówce
Niewiedza w zakresie prawa podatkowego może skutkować nałożeniem kary przez urząd skarbowy. Prawo to jednak bywa skomplikowane i często trudno się w nim odnaleźć. Wykwalifikowany doradca ma z nim do czynienia na co dzień, dlatego warto powierzyć mu sprawy rozliczeń z US, aby uniknąć ryzyka popełnienia jakiegoś błędu. Sporządzi on w naszym imieniu – albo tylko pomoże – zeznanie, deklarację podatkową czy inny wykaz wymagany przez prawo, a jeśli już zdarzyła nam się pomyłka, napisze choćby odwołanie od decyzji władz skarbowych. Biuro doradztwa podatkowego jest też w stanie udzielać porad w zakresie sposobów płatności i rozliczeń, tak by obciążenia podatkowe jego klienta były jak najmniejsze, np. dzięki ulgom, o których nieraz nie mamy pojęcia.
Pomoc w prowadzeniu firmy
Doradca podatkowy może przygotować sprawozdanie finansowe przedsiębiorstwa, bilans jego zysków i strat, a także poprowadzić księgi rachunkowe lub ewidencje do celów podatkowych. Przedsiębiorcom wskaże najkorzystniejsze kierunki rozwoju firmy, oceni opłacalność zawierania rozmaitych umów, a czasem także pomoże w ich negocjowaniu.
Jeśli przedsiębiorstwo prowadzi zagraniczne kontakty biznesowe, doradca podatkowy może się wręcz okazać nieoceniony, bo jest to obszar najeżony pułapkami związanymi z różnicami w prawie podatkowym poszczególnych krajów – dodaje przedstawiciel biura rachunkowego A’Vista we Wrocławiu.
Zarówno firmom, jak i osobom prywatnym biuro doradztwa podatkowego udziela porad w kwestii inwestowania.
Kredyty
Jeśli natomiast chcielibyśmy zainwestować, ale niekoniecznie mamy na to fundusze, doradca podatkowy również może się przydać. Zna się na obowiązujących procedurach udzielania kredytów, jest na bieżąco z ofertą banków w tym zakresie, oceni więc naszą sytuację i pomoże wybrać najkorzystniejszy produkt, sporządzi i złoży wniosek kredytowy, a także pomoże przebrnąć przez zawiłości umowy kredytowej.