kantor online

Wymiana walut online bez tajemnic. W jaki sposób działa kantor internetowy?

Chcąc wymienić walutę nie musimy wychodzić z własnego domu. Z odsieczą przychodzą nowoczesne technologie. Od kilku lat istnieje możliwość korzystania z kantorów internetowych. Wiele osób obawia się tego typu usług. Czy słusznie? Zazwyczaj jest to strach nieuzasadniony, wynikający ze zwyczajnej niewiedzy. Spróbujmy rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na proste pytanie – w jaki sposób działają kantory online?

Wystarczy konto

Aby skorzystać z usługi internetowej wymiany walut wystarczy posiadać konto bankowe, a dokładniej dwa konta – osobiste w walucie rodzimej oraz walutowe, w walucie wymiany. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu na stronie kantoru zyskujemy możliwość wymiany po aktualnym kursie. Kurs ten często jest atrakcyjniejszy, niż w kantorach stacjonarnych. W przypadku rozpoczęcia procedury wymiany, postępujemy zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na stronie. Naszym głównym zadaniem jest dokonanie przelewu na rachunek bankowy wskazany przez kantor. Po zaksięgowaniu transakcji, kantor przelewa nam sumę pieniędzy po kursie z jakim zostało przyjęte zlecenie. Procedura trwa zwykle kilka minut, oczywiście z uwzględnieniem godzin pracy banku. Przelewy wykonywane o nietypowych porach (np. w środku nocy) są z reguły realizowane następnego dnia rano.

Kryteria bezpieczeństwa

Jak widać powyżej, transakcje wymiany walut online odbywają się za pośrednictwem banków. Każdy transfer pieniądza jest odnotowywany w systemach i zaksięgowywany. Dzięki temu cała procedura jest w pełni przejrzysta – nie ma tu niedomówień, z jakimi moglibyśmy się spotkać przy wymianie gotówkowej. Strony internetowe renomowanych kantorów są należycie zabezpieczone (najwyższy certyfikat bezpieczeństwa witryny EV SSL o którym świadczy zielony pasek w adresie strony; zob. np. kantor internetowy centnet.pl). Najlepsi usługodawcy spełniając też standardy GIODO w zakresie przechowywania danych osobowych. Dzięki temu klient nie musi się wahać przed dokonaniem wymiany, nie towarzyszy mu stres i niepewność. W razie potrzeby istnieje możliwość bezpośredniego kontaktu z obsługą kantoru – mailowo, telefonicznie bądź poprzez formularz kontaktowy.

Czy warto?

Diabeł nie taki straszny jak go malują – powiedzenie to doskonale sprawdza się w przypadku kantorów internetowych. Coraz więcej osób przekonuje się co do ich działalność. Przekłada się to na realne udziały w krajowym rynku wymiany walut (transakcje online stanowią obecnie aż 1/5 ogółu transakcji kantorów w Polsce). Codziennie za pośrednictwem internetu wymienia się miliony złotych, a można zakładać że trend ten będzie narastał z każdym kolejnym rokiem. To szczególnie atrakcyjna opcja dla osób dokonujących płatności drogą internetową, np. spłaty kredytów w walucie obcej. Z kantorem online przeprowadzanie takich operacji jest bardzo sprawne, szybkie, a często też nieco bardziej opłacalne finansowo.

śr. ocena 5 / głosów 1