Ubezpieczenia na życie i zdrowie

Ubezpieczenia na życie i zdrowie. Dlaczego należy się w nie zaopatrzyć?

Temat ubezpieczeń powinien być bliski każdemu z nas. Ale czy jest tak w istocie? Wiemy doskonale, że życie oraz zdrowie to największe skarby, jakie posiadamy. Jednak jakimś sposobem, często nie troszczymy się o nie tak, jakby należało. Skąd to wynika? Przecież nie chcemy ani sobie, ani rodzinie przysporzyć problemów. W dalszej części wpisu postaramy się wyjaśnić, dlaczego powinniśmy zainteresować się różnymi formami ubezpieczeń prywatnych.

Niewątpliwie zdajemy sobie sprawę, że pomoc oferowana przez Państwo i publiczną opiekę zdrowotną to zbyt mało, ale mimo tego wciąż niezbyt ufnie podchodzimy do indywidualnych ubezpieczeń. W odpowiedzi na ten fakt, firmy z branży coraz mocniej starają się zawalczyć o klienta, dając mu lepsze niż kiedykolwiek warunki, za niebyt wygórowaną cenę.

Różnica między towarzystwem a agencją

Warto więc przyjrzeć się temu, co proponują poszczególne towarzystwa i agencje. Te drugie zajmują się sprzedażą polis wielu przedsiębiorstw, współpracując więc z nimi otrzymamy przekrojowy obraz rynku. Co równie ważne, stawka, którą dostaniemy od pośrednika, jest często niższa ta sugerowana przez faktycznego ubezpieczyciela. Znalezienie dobrej agencji nie przysporzy nam problemów – śmiało możemy zaufać tym z długim stażem, jak choćby działającej w Warszawie i Otwocku Big Baltonie.

Ubezpieczenie na życie – czym jest?

Wbrew pozorom, nie wszyscy wiedzą, czym jest ubezpieczenie na życie. Śpieszymy z wyjaśnieniami – to polisa, która zabezpieczy bliskich na wypadek naszej śmierci. W zamian za składki określonej wysokości, w trudnej chwili, jaką jest utrata głowy rodziny, zakład wypłaci wskazanym osobom ustaloną kwotę pieniędzy. Choć nic nie zastąpi ludzkiego życia, wsparcie finansowe w takim momencie będzie niezwykle pomocne, zwłaszcza kiedy odejdzie człowiek, który najwięcej wnosił do wspólnego budżetu. Niekiedy świadczenia mogą występować również w postaci bezgotówkowej – towarzystwo  wówczas zajmie się organizacją domowych wizyt z psychologiem lub lekarzem.

Inne opcje

Dodatkowo, by jeszcze bardziej zmniejszyć troskę o przyszłość, polisę da się rozbudować o zapisy, mówiące chociażby o ciężkiej chorobie lub trwałej niezdolności do pracy. Ubezpieczenie na życie można także wykorzystać jako zabezpieczenie kredytu. Będzie ono dla banku rodzajem zastawu, który przyspieszy proces udzielania pożyczki.

Ubezpieczenie zdrowotne – ratunek w czasie choroby

Kolejki są słowem, które – niestety – najlepiej określa NFZ. Zdrowie zaś, to zawsze sprawa priorytetowa, o czym nie trzeba przekonywać dosłownie nikogo. W jaki sposób działa coraz popularniejsza prywatna opieka medyczna? Płacąc stosunkowo niedużą miesięczną składkę, otrzymujemy dostęp do sieci nowoczesnych przychodni, firmowanych przez partnera towarzystwa ubezpieczeniowego. Posiadając własny numer klienta, przez telefon lub internet umawiamy się do interesującego nas specjalisty. Także różnego rodzaju terapie i rehabilitacje stoją przed nami otworem, w czasie, który odpowiada nam najbardziej. Za przeprowadzone badania bądź konsultacje nie płacimy nic więcej.

Ubezpieczenie zdrowotne to bardzo elastyczny produkt – możliwości dostosowania go do specyficznych potrzeb są wysokie. Bez żadnych wątpliwości, warto zadbać o większy komfort leczenia.

śr. ocena 0 / głosów 0