Noclegi w Sudetach. Orientacyjne koszty wypoczynku

Sudety, ze względu na mnogość tras i atrakcji turystycznych, to góry odpowiednie dla każdego. Znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy pieszych wycieczek, jak i fani spokojnego wypoczynku na łonie natury. Jeśli dobrze zaplanujemy wydatki, koszty wycieczki nie będą duże, bez problemu znajdziemy także miejsca noclegowe z atrakcyjnymi cenami. Jednak nocleg to nie wszystko – ile wyniesie nas więc orientacyjny koszt wypoczynku w Sudetach?

Sudety oferują wiele atrakcji. Latem możemy przemierzać malownicze szlaki piesze i rowerowe. Zimą warto wybrać się na narty – rozbudowana infrastruktura oferuje kilometry nartostrad, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy. Niezależnie od pory roku i pogody każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Koszty pojedynczych noclegów w Sudetach

Przyjrzyjmy się orientacyjnym cenom noclegów, na podstawie cennika Villi Karpacz, znajdującej się u podnóża najwyższego szczytu Sudetów – Śnieżki. Cena za dobę za osobę dorosłą zależy od terminu. W szczycie sezonu zimowego oraz letniego cena wynosi około 150 zł za dobę za osobę. Poza sezonem jest sporo taniej – bo około 120 zł za dobę. Za dzieci w wieku od trzech do dwunastu lat zapłacimy 105 zł w sezonie i 84 zł poza sezonem. Za dzieci do lat trzech nie zapłacimy nic. Powyższe ceny dotyczą również śniadania, które jest wliczone w cenę. Opcja ze śniadaniem jest wygodna, jeśli zamierzamy od samego rana wędrować lub zjeżdżać na nartach. Śniadanie w formie bufetu pozwoli nam najeść się do syta, aby mieć siły na aktywny dzień.

W przypadku wyboru opcji ze śniadaniem i obiadokolacją zapłacimy analogicznie 190 zł oraz 160 zł za dobę za osobę dorosłą 133 zł i 112 zł za dziecko od lat trzech do lat dwunastu. Obiadokolacja w Vilii Karpacz wyniesie nas prawdopodobnie nieco mniej niż obiad na mieście, gdzie za talerz z samym drugim daniem zapłacimy w granicach 30-40 zł.

Pakiety pobytowe

Atrakcyjną opcją do rozważenia są również pakiety pobytowe. Villa Karpacz oferuje pakiety sześcio- lub ośmiodniowe, a także pakiety okazjonalne, na przykład bożonarodzeniowe, sylwestrowe lub z okazji dnia kobiet. Cena noclegu jest wówczas niższa, dodatkowo cenie mamy zawarty bufet śniadaniowy lub śniadanie z obiadokolacją, a także dodatkowe atrakcje, takie jak bezpłatne skorzystanie z aquaparku. Przykładowa cena pakietu sześciodniowego wynosi 700 zł za opcję ze śniadaniem i 900 zł ze śniadaniem oraz obiadokolacją. Za dzieci od lat trzech do lat dwunastu zapłacimy 490 zł lub 630 zł, natomiast dzieci do lat trzech przebywają w obiekcie za darmo. W górach możemy również spędzić Sylwestra. Za sześciodniowy pobyt z wliczonymi śniadaniami, obiadokolacjami, a także imprezą sylwestrową z alkoholem oraz DJ-em zapłacimy 1950 zł za osobę dorosłą oraz 1370 zł za dziecko od lat trzech do lat dwunastu. Młodsze dzieci możemy zabrać ze sobą za darmo, dlatego jeśli ktoś nie ma jeszcze sylwestrowych planów warto rozważyć opcję wypoczynku i zabawy sylwestrowej w Sudetach.

śr. ocena 5 / głosów 5