kredyt

Kredyt a rodzaje zatrudnienia

Kredyt pozwala realizować swoje cele, spełniać marzenia czy pchnąć karierę do przodu. Niejednokrotnie może się okazać opłacalną inwestycją! Jednak to, czy uzyskasz kredyt, w dużej mierze zależy od Twojej sytuacji zawodowej i finansowej. Jak to wygląda przy różnych formach zatrudnienia? Dowiedz się, czy w Twoim przypadku zaciągnięcie kredytu jest możliwe!

Kredyt a umowa o pracę

Zacznijmy od sytuacji najprostszej – pracujesz na podstawie umowy o pracę. Jeżeli tylko Twoje wynagrodzenie jest dostatecznie wysokie w stosunku do raty planowanego kredytu i jesteś zatrudniony dłużej niż trzy miesiące, nie powinieneś mieć żadnych problemów z jego uzyskaniem.

Szczególnym zaufaniem w oczach banków cieszą się osoby zatrudnione na umowie o pracę na czas nieokreślony. Jeżeli Twoja umowa jest czasowa, np. na rok, być może będziesz musiał przedstawić historię swojej pracy i zarobków w okresie ostatnich kilkunastu miesięcy, tak aby instytucja mogła ocenić, czy potrafisz zachować płynność finansową.

Kredyt a umowa-zlecenie

Do niedawna osoby zatrudnione na umowę-zlecenie miały nieco pod górkę z kredytem. Obecnie jednak, ponieważ ta forma zatrudnienia staje się coraz popularniejsza, a jednocześnie nowe przepisy niemal zrównały ją z umową o pracę pod względem świadczeń socjalnych, banki stopniowo otwierają się także na osoby, które pracują na podstawie umowy-zlecenia.

Jeżeli tylko nie masz czarnych kart w historii kredytowej, spłacałeś zobowiązania na czas, a na Twoje konto regularnie wpływają pieniądze, kredyt jest w zasięgu ręki, choć być może będzie to wymagało spełnienia większej liczby warunków i więcej formalności niż w przypadku osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.

Jeżeli Twoje zatrudnienie reguluje umowa-zlecenie, umowa o dzieło albo umowa okresowa, możesz podjąć starania o kredyt. Aby otrzymać korzystną ofertę i zadbać o wszystkie formalności, skorzystaj z konsultacji w dFinance i sprawdź, jakie masz możliwości.

Kredyt na świadczenia socjalne

Osoby, których głównym stałym dochodem są świadczenia socjalne, nie są, niestety, wiarygodne finansowo w oczach banku i nie mogą liczyć na typowy kredyt bankowy. Nie oznacza to, jednak, że nie mają żadnej możliwości wzięcia pożyczki!

Obok banków funkcjonują inne instytucje kredytowe, które nie podchodzą tak rygorystycznie do klientów. Przykładem może być wspomniana firma dFinance, która pozostaje otwarta dla kredytobiorców, nawet jeśli ich domowy budżet bazuje nie na zatrudnieniu, a na świadczeniach socjalnych. Jeżeli jesteś w takiej sytuacji i chcesz skorzystać z pożyczki, skonsultuj się z firmą pożyczkową, która nie opiera decyzji na danych z Biura Informacji Kredytowej.

śr. ocena 5 / głosów 6