kantor-online

Jak wybrać dobry kantor?

Na dobre przekonaliśmy się już do internetowych banków – chętniej korzystamy z ich usług, bo to znacznie wygodniejsze niż spędzanie czasu w kolejkach. Zrobienie przelewu to zaledwie kilka kliknięć. Coraz chętniej też korzystamy z kantorów online, w których wymiana walut przebiega sprawnie i szybko. Na polskim rynku jest ich naprawdę sporo. Jak wybrać dobry i bezpieczny kantor internetowy, w którym wymiana walut będzie dla nas opłacalna?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kiedy wybieramy miejsce, w którym dokonujemy transakcji, w pierwszej kolejności zależy nam na bezpieczeństwie. Zwracamy uwagę na to, jak długo dana firma jest na rynku i szukamy opinii innych klientów, którzy korzystali z ich usług. W przypadku kantorów online powinniśmy zwracać uwagę także na standardy GIODO (Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych). Od 25 maja 2018 roku każdy administrator musi samodzielnie zdecydować o tym, jakie zabezpieczenia oraz procedury przetwarzania danych wdrożyć, w zależności od charakteru, zakresu, kontekstu oraz celu ich przetwarzania. Zwracajmy także uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa: zielony pasek w adresie strony to najwyższy certyfikat bezpieczeństwa witryny EV SSL (certyfikat rozszerzonej walidacji).

Proste korzystanie z kantoru

Wybierając kantor online, sprawdźmy, jak przebiega wymiana krok po kroku.

Wymiana walut online powinna przebiegać szybko i bez zbędnych opłat – mówi nam przedstawiciel kantoru Centnet.pl z Wrocławia. – Im więcej zawiłości w wymianie, tym więcej może pojawić się ukrytych kosztów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w każdym solidnym kantorze internetowym konieczna jest rejestracja; unikajmy więc miejsc, w których oferowana jest wymiana online bez logowania.

Jak powinien działać prosty i solidny kantor online? Oto przykładowy schemat:

  1. Rejestrujemy swoje konto, wskazując, czy jesteśmy klientem indywidualnym, czy firmowym i uzupełniamy dane kontaktowe (zwykle jest to adres e-mail oraz numer telefonu i wymyślone przez nas hasło).
  2. Logujemy się do tzw. panelu klienta, gdzie do dyspozycji mamy kalkulator z aktualnymi kursami walut online. Wyliczamy za jego pomocą, ile potrzebujemy środków, by zakupić potrzebną nam ilość waluty.
  3. Zlecamy wymianę, wskazujemy, na jaki rachunek ma zostać przesłany przelew. Kiedy nasze środki zostaną zaksięgowane na rachunku kantoru, system nas o tym powiadania (zwykle następuje to drogą mailową). Teraz pozostaje nam poczekać na przelew zwrotny – i wszystko gotowe!

Korzystanie z solidnego kantoru online jest znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze, szczególnie przy wymianie sporej gotówki. Nikt z nas nie lubi ryzyka utraty gotówki, prawda? Wybierając sprawdzony kantor internetowy, żadnego ryzyka nie mamy.

śr. ocena 5 / głosów 5