Używane podręczniki

Jak korzystnie sprzedać używane podręczniki?

Sprzedaż używanych podręczników może być świetnym sposobem na odzyskanie nakładu finansowego poniesionego na ich zakup. Oczywiście sprzedaż ta nie gwarantuje, że odzyskasz sto procent kwoty, którą musiałeś wydać na dany podręcznik. Cena książki zależy przede wszystkim od jej stanu – im jest on lepszy, tym korzystniej sprzedasz używane podręczniki. Taki zastrzyk gotówki z pewnością przyda się na zakup książek na nowy rok szkolny lub akademicki.

Co zrobić, aby korzystnie odsprzedać używane podręczniki szkolne?

Jeśli chcesz zmaksymalizować zyski poprzez sprzedaż używanych podręczników szkolnych lub akademickich, możesz to zrobić w kilku prostych krokach. W sytuacji, w której sprzedajesz używane podręczniki online, ważne jest, aby zadbać o wysoką jakość zdjęć – książka na zdjęciu powinna wyglądać jak najlepiej. W tym celu przed zrobieniem zdjęcia należy ją najpierw wyczyścić z kurzu, powymazywać gumką notatki (jeżeli robiliśmy je w podręczniku) oraz wyprasować zagięte rogi książki – najlepiej zrobić to ciepłym żelazkiem przez szmatkę. Pamiętaj, że im lepiej zadbasz o stan używanego podręcznika, tym korzystniej możesz go odsprzedać! Używanie flamastrów i podkreślanie w podręczniku informacji może obniżyć jego cenę, dlatego staraj się unikać pisania po książce, jeżeli wiesz, że będziesz chciał ją w przyszłości sprzedać. To samo tyczy się jedzenia i picia wokół podręcznika. Pozwoli to zminimalizować ryzyko powstania plam poprzez rozlanie kawy lub herbaty na książce. Wykonując te proste czynności, możesz odsprzedać podręczniki szkolne i akademickie kilka, a nawet kilkanaście złotych drożej!

Każda książka, nawet ta nowo zakupiona w księgarni z pewnością ulegnie częściowemu zużyciu po całym roku szkolnym, jednak możesz tego uniknąć lub ten proces spowolnić – wystarczy do nowych podręczników zakupić oprawki. Dzięki nim książki będą odpowiednio zabezpieczone i można będzie je nosić w plecaku bez obawy, że się zniszczą. Każda osoba przy zakupie używanych podręczników online zwraca uwagę na ich stan. Ze stanem bardzo dobrym mamy do czynienia, gdy książka na pierwszy rzut oka wygląda na nowy egzemplarz, nie zawiera podkreśleń ołówkiem, długopisem czy flamastrem, a jej rogi są proste. Jeżeli przy zakupie podręcznik był wyposażony w płytę lub inny dodatek – również musi się on znaleźć przy jego odsprzedaży. Stan dobry podręcznika także jest mile widziany przy sprzedaży. Różni się on zazwyczaj tym, że na kilku stronach mogą występować podkreślenia ołówkiem czy flamastrem, a książka może mieć lekko pozaginane rogi czy przybrudzone krawędzie świadczące o normalnym użytkowaniu.

Gdzie można korzystnie sprzedać używane podręczniki szkolne?

Używane podręczniki można zakupić po znajomości od starszych kolegów i koleżanek, na portalach aukcyjnych, mediach społecznościach, w szkołach czy księgarniach, które często wystawiają podręczniki na sprzedaż. Niekiedy sprzedaż używanych podręczników szkolnych lub akademickich na własną rękę może się okazać trudnym zadaniem.

Szybkie znalezienie kupca nie zawsze jest takie łatwe. Jednak istnieje wiele stron internetowych i platform, dzięki którym odsprzedasz używane podręczniki online „bez wychodzenia z domu”. Co więcej, zrobisz to w bardziej atrakcyjnej cenie niż w stacjonarnych punktach skupu czy antykwariatach – dowiadujemy się w rozmowie z pracownikiem firmy specjalizującej się w zakupie i sprzedaży podręczników używanych mobilnepodreczniki.pl.

Możliwość odsprzedaży podręczników przez internet to bardzo duża zaleta, szczególnie teraz w czasach sytuacji epidemicznej, kiedy nie musimy poruszać się pomiędzy księgarniami, antykwariatami, bibliotekami czy skupami. Jest to bardzo wygodnym i przede wszystkim bezpiecznym rozwiązaniem. Wielu uczniów i studentów kupuje podręczniki online, aby zaoszczędzić pieniądze, gdyż książki z roku na rok są coraz droższe. W dodatku z zakupu używanych książek ucieszy się także nasze środowisko!

śr. ocena 0 / głosów 0