Home staging – skuteczny sposób na przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Sprzedaż nieruchomości nie jest łatwa. Gdy przychodzi do wydania kilkuset tysięcy złotych i gdy chodzi o miejsce, w którym ludzie chcą spędzić sporą część życia, stają się bardzo ostrożni. Jest jednak sposób na to, aby wydobyć wszystkie atuty nieruchomości i ułatwić oglądającym decyzję o zakupie. Mowa o home stagingu – działaniach, które przyspieszają sprzedaż.

Czym jest home staging?

Home staging (nazwany inaczej wizażem nieruchomości) to działania, których efektem jest sprawienie, że dom wystawiony na sprzedaż staje się bardziej atrakcyjny w oczach kupujących. Liczba oglądających rośnie, szanse na sprzedaż rosną, do transakcji dochodzi szybciej i łatwiej zawalczyć o korzystną cenę.

Podstawą działań home stagingowych jest marketing. Ich zadaniem jest zmienienie charakteru nieruchomości z takiej, która nadaje się do życia na co dzień, na taką, która podoba się osobom przeglądającym ogłoszenia. Paradoksalnie – często są to dwa różne lokale.

Istotną cechą home stagingu jest niski koszt. Ma to być niewielki wkład finansowy, dzięki któremu uzyskamy znaczne korzyści. Jedną z firm, która zajmuje się home stagingiem, jest www.westor.pl. Osoba udzielająca konsultacji nazywana jest home stagerem.

Home staging dociera do Polski!

Kolebką home stagingu są Stany Zjednoczone. Tego typu usługi są tam znane od ok. 40 lat i idealnie wpisały się w specyficzny amerykański rynek mieszkaniowy. Szacuje się, że dzięki działaniom home stagingowym sprzedaż trwa o 40% krócej, a cena może być nawet o 10% wyższa!

Dziś home staging staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Korzystają z niego przede wszystkim agencje nieruchomości, ale też klienci indywidualni, którym zależy na szybkiej i opłacalnej sprzedaży lub wynajmie za korzystną cenę. Dzięki usługom home stagerów domy ogłaszane na rynku wtórnym przyciągają uwagę przestronnością, atrakcyjnym oświetleniem, czystością i schludnością – tym wszystkim, czego często brakuje innym ofertom.

Jeżeli chcesz poznać efekty home stagingu, zajrzyj na stronę firmy oferującej profesjonalne usługi w tym zakresie i przekonaj się, jak niewielkie zmiany robią ogromną różnicę.

śr. ocena 5 / głosów 3