powiernik

Gwarancje bezpieczeństwa uczestnictwa w programie Powiernik

Program Powiernik jest narzędziem, które umożliwia zakup fizycznego złota inwestycyjnego. Program powstał na potrzeby rynku, by klienci indywidualni mogli w wygodny, bezpieczny i tani sposób zabezpieczać swój majątek na przyszłość. Inwestycja w złoto jest dzięki niemu dostępna dla każdego. Dlaczego warto inwestować w złoto i jest to inwestycja z gwarancją bezpieczeństwa?

Złoto – inwestycja ponadczasowa

Inflacja to proces wzrostu przeciętnego poziomu cen w gospodarce, którego skutkiem jest spadek siły nabywczej krajowego pieniądza. Do przyczyn inflacji należy nie tylko wadliwa struktura gospodarki, ale wiele innych czynników, do których należy niezrównoważony budżet państwa, przeinwestowanie gospodarki oraz wzrost kosztów produkcyjnych. Istnieje także zjawisko importu inflacji wraz ze wzrostem cen importowanych artykułów. Przez inflację następuje zmniejszenie się dochodów osób o stałych nominalnych zachodach oraz redystrybucja siły nabywczej na korzyść emitującego pieniądz kosztem obywateli. Powstaje wówczas tak zwany „ukryty podatek”.

Inflacja dotyczy oczywiście pieniędzy w każdej formie – w gotówce, na rachunku oszczędnościowym, czy na lokacie. Inwestycja w złoto to inwestycja ponadczasowa, ponieważ jego wartość nie maleje, nawet jeśli walutą trzęsie inflacja. Wręcz przeciwnie, wartość złota rośnie między innymi dzięki przemysłowi elektronicznemu – dowiadujemy się od przedstawiciela firmy Powiernik.

Wyobraźmy sobie, że w każdym telefonie komórkowym znajduje się odrobina złota, a każdego roku sprzedaje się na świecie kilkaset milionów telefonów. Sam przemysł związany z mobilną telekomunikacją wykorzystuje tony cennego kruszcu, którego cena rośnie.

Jak działa program Powiernik?

Program powiernik jest zawierany na 10 lat, jednak klient zawsze ma prawo zakończyć program wcześniej bez żadnych konsekwencji finansowych. W czasie trwania umowy, klient dokonuje zakupów kolejnych rezerw złota, zgodnie ze swoimi możliwościami i chęciami. W programie Powiernik nie ma określonych rat miesięcznych, klient dokonuje zakupów, kiedy chce i za ile chce. Złoto inwestycyjne, które kupowane jest w programie, pochodzi z renomowanych źródeł i spełnia wszystkie standardy produkcyjne London Bullion Market Association. Cena złota jest dla klienta tak korzystna, ponieważ „Powiernik” S.A. dokonuje dla swoich klientów zakupów hurtowych pomiędzy dwudziestym piątym a ostatnim dniem każdego miesiąca. Złoto przechowywane jest w Pro Aurum, którego bezpieczeństwo porównuje się do bezpieczeństwa banków federalnych. Cena zakupu jest uśrednioną ceną hurtową, co daje klientowi zysk rzędu 20-25%. W trakcie trwania programu klient może odsprzedać złoto w ilościach wielokrotności 5 g lub poprosić o dostarczenie kurierem przesyłki ze sztabkami złota, które mają wagę 50 g. Aktualne ceny zakupu złota w programie oraz informację o różnicy w cenie z innymi dostawcami każdy klient może na bieżąco śledzić. Sam decyduje, kiedy dokonuje wpłaty oszczędności lub zakańcza współpracę.

śr. ocena 4.8 / głosów 5