apartamenty na wynajem

Apartamenty na wynajem doskonałym sposobem na ulokowanie oszczędności

Inwestycja w nieruchomości już od lat jest bezpiecznym i sprawdzonym sposobem na pomnożenie zebranego kapitału. W przeciwieństwie do nisko oprocentowanych lokat, mieszkania czy apartamenty stanowią kuszącą opcję dla tych, którym zależy na długofalowej i opłacalnej inwestycji. Lokal zawsze można sprzedać z zyskiem lub wynająć – zapewniając sobie stałe źródło dochodu.

Mieszkanie nie tylko za gotówkę

Kupno apartamentu na wynajem to idealne rozwiązanie dla tych, którzy dysponują dużym zasobem odłożonej gotówki, ale nie tylko dla nich. Taka inwestycja jest opłacalna również dla tych osób, które mogą sobie pozwolić na wzięcie kredytu hipotecznego. W przypadku większych czy bardziej ekskluzywnych mieszkań pomoc banku może okazać się nieodzowna, ale i tak opłacalna – przy uwzględnieniu zysków z wynajmowanego apartamentu.

Dobra lokalizacja – klucz do sukcesu

Jeśli chcemy dobrze zarobić, warto wybrać apartament w dobrej lokalizacji – i wbrew pozorom nie musi to być wcale centrum Warszawy, Krakowa czy innego dużego miasta. Strzałem w dziesiątkę będzie kupno apartamentu np. w nadmorskiej miejscowości. Przyglądając się bliżej takim inwestycjom jak Baltic Park Pogorzelica, szybko zauważymy, jaki potencjał mają nieruchomości położone blisko morza i plaży, a najlepiej jeszcze w miejscach nieodkrytych masowo przez turystów. Możemy mieć pewność, że za 5, 10 czy 15 lat polskie morze (czy góry – jeśli wybierzemy inną lokalizację) wciąż będzie przyciągać turystów, a nasze zyski będą tylko rosły. Do tego łatwo zauważyć trend ostatnich lat: w związku z różnego rodzaju zawirowaniami na świecie i w Europie nasi rodacy chętniej wybierają wypoczynek w kraju niż wczasy za granicą.

Jak zacząć?

Na początek warto przeanalizować swoje możliwości, uwzględniając zasób portfela i plany na przyszłość. Pomyślmy o tym, że gdy będziemy już na emeryturze szczególnie przydadzą się nam dodatkowe pieniądze z wynajmu. A może przy opracowywaniu strategii inwestycyjnej stwierdzimy, że stać nas na więcej niż jedno mieszkanie. Wtedy otwiera się przed nami szeroki wachlarz możliwości – można na przykład jedną nieruchomość kupić w regionie turystycznym, a drugą – w mieście, w którym mieszkamy. Warto też zastanowić się nad tym, czy sami będziemy zajmować się wynajmem, czy zlecimy komuś te usługi. I pamiętajmy, że inwestycja ma przede wszystkim być bezpieczna i zyskowna.

śr. ocena 5 / głosów 2