Zestaw Construblock – idealny prezent dla dziecka

Klocki to zabawki, które sprawdzają się niezależnie od wieku oraz płci dziecka. Maluchy uwielbiają składać wymyślone przez siebie konstrukcje z dużych i bezpiecznych elementów. Ćwiczą w ten sposób swoje zdolności manualne i kreatywność. Im starsze są nasze dzieci, tym bardziej interesują je zabawki bardziej rozbudowane. Zestawy Construblock to idealny prezent dla dzieci powyżej 6 roku życia. Co naszym dzieciom daje zabawa takimi zestawami?

Zalety zestawów konstrukcyjnych Construblock

Klocki konstrukcyjne to jedne z popularniejszych zabawek, które przyciągają uwagę naszych dzieci i nie nudzą się po kilku dniach. Zestawy Construblock zawierają nie tylko proste elementy, jak klasyczne klocki, ale także dodatkowe części i naklejki, którymi dziecko może ozdabiać tworzone przez siebie konstrukcje. Na kolorowym kartonie, w który spakowane są klocki, znajdziemy rysunkowe przedstawienie danego zestawu. Obiekty budowane są na podstawie obrazkowej instrukcji. Rozbudowane zestawy rozwijają u dzieci nie tylko kreatywność, a także umiejętność myślenia logicznego i technicznego. Dziecko musi dobrze przemyśleć, jak stworzyć wymarzoną konstrukcję, posegregować i wybrać właściwe elementy do poszczególnych części. Jak mówi nam przedstawiciel firmy Scorpio-Polscka z siedzibą na Śląsku, bawiąc się kreatywnymi zestawami klocków, dzieci ćwiczą także swoje zdolności manualne. Układanie zestawu elementów Construblock wymaga precyzyjnego chwytania, a to okazja do poprawiania tzw. małej motoryki, a więc sprawności palców, dłoni i całych rąk.

Mniej zagłębiania się w świat wirtualny, więcej świata realnego

Wszyscy rodzice XXI wieku doskonale wiedzą, jak bardzo młodych ludzi przyciąga telewizja i różnego rodzaju elektronika. Dzieci od najmłodszych lat lubią oglądać telewizję, a jeśli mają okazję, zanurzać się w wirtualnym świecie. To nic złego, ale wyłącznie pod warunkiem, że dzieci mają na tego typu rozrywki właściwe ograniczenia. Sprezentowane zestawy Construblock naprawdę odciągają dzieci od proszenia rodziców o możliwość skorzystania z domowego tabletu i zagrania w proste gierki. Składanie zestawów pozwala dzieciom bliżej poznać różnego rodzaju konstrukcje. Wybór jest naprawdę szeroki – na rynku dostępne są zestawy prezentujące warsztaty samochodowe, stacje benzynowe, tory samochodowych wyścigów, szpitale, czy tak niesamowite konstrukcje, jak arktyczne porty. Zestawy Construblock to zdecydowanie lepszy sposób na zdobywanie przez dziecko wiedzy na temat różnego rodzaju obiektów niż oglądanie ich wyłącznie na elektronicznych ekranach, zwłaszcza że są to zestawy bardzo realistyczne.

śr. ocena 5 / głosów 5