Zakup zabawki dla chłopca, co wybrać?

Dzisiejszy świat zabawek dla chłopców to niekończące się półki pełne fascynujących, niesamowitych przygód, zaczarowanych przedmiotów i ekscytujących gadżetów. Niestety coraz trudniej jest dorosłemu znaleźć wśród tych kolorowych półek taką zabawkę, którą sprawi chłopcu prawdziwą frajdę i przykuje jego uwagę na dłużej niż kilka minut. Jak poruszać się po tym ogromnym świecie zabawek? Jak znaleźć tę idealną, która będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę?

Nie każdy chłopiec jest maluchem

Jeśli chcesz sprawić chłopcu naprawdę udaną niespodziankę musi ona pasować do jego zainteresowań, a te zmieniają się wraz z wiekiem. Dlatego inną zabawkę kupisz dla 5-latka a inną dla 12-latka. Musisz szczególnie uważać co kupujesz dzieciom w wieku 7-12, ponieważ tam gusta zmieniają się wyjątkowo szybko.

Aby wybrać odpowiednią zabawkę do wieku i zainteresowań chłopca, najlepiej zorientować się jakie bajki albo programy lubi. Druga wskazówka to gry komputerowe. To im dzieci poświęcają bardzo wiele swojego czasu, dlatego jeśli kupisz zabawkę związaną z jego ulubioną grą – sukces murowany.

Chłopcy lubią emocje

Najgorsze są nudne zabawki. Dlatego dla wybierając zabawki dla chłopca powinieneś szukać czegoś ekscytującego. Doskonale sprawdzają się zabawki, które wymagają pewnej sprawności manualnej albo fizycznej. Jeżeli chłopak w trakcie zabawy będzie mógł poczuć ekscytację tym większe prawdopodobieństwo, że Twój prezent przypadnie mu do gustu. Przykłady? Jeśli chcesz kupić coś fascynującego doskonale sprawdzą się wszelkiej maści auta sterowane, mini-drony, elektryczne hulajnogi itp.

Chłopcy lubią zwyciężać

Kto jako dziecko lubił przegrywać? To trudna nauka, której czasem nie jesteśmy w stanie przyswoić sobie przez całe życie. Ma to również przełożenie na zabawki dla chłopców. Jeżeli wybierzesz coś co będzie zbyt dużym wyzwaniem, w stosunku do wieku i umiejętności dziecka, klapa murowana. Zdecydowanie chętniej dziecko będzie korzystało z zabawek, które pozwalają mu wygrywać zamiast ze skomplikowanych logicznych łamigłówek i skomplikowanych gier.

Chłopcy lubią działać drużynowo

Jak dodaje specjalista ze sklepu KrainaZabawy: Wśród chłopców bardzo dobrze sprawdzają się zabawki, które można wykorzystywać do wspólnej zabawy. Piłka, rower albo gra planszowa nie ma żadnej wartości jeśli grasz nimi w samotności. Jednak w drużynie to coś zupełnie innego, ponieważ oprócz zabawy dochodzi również współzawodnictwo i kooperacja. A chłopcy uwielbiają bawić się w grupie.

Chłopcy są różni

Na koniec zostawiliśmy sobie najcenniejszą poradę. Jak myślisz dlaczego, nie wymienialiśmy konkretnych rodzajów zabawek, a zamiast tego staraliśmy Cię zachęcić, żebyś nie szukał zabawki dla chłopca, tylko takiej dla Twojego chłopca. Bo to jest klucz do sukcesu. Dzieci są bardzo różne i każde ma własny charakter. Dopóki nie dowiesz się czym Twoje dziecko się interesuje i co dla niego jest ważne, dopóty będziesz miał problem z trafieniem w jego gust.

śr. ocena 5 / głosów 1