artykuły szkolne

Witaj szkoło. Artykuły szkolne dla dzieci

Planując wyprawkę szkolną dla dziecka, warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi produktami dla uczniów. Odpowiednie dobranie elementów i zapewnienie maluchowi dostępu do tych niezbędnych ułatwi mu wykonywanie obowiązków szkolnych. Koniecznie muszą one być dopasowane do wieku dziecka. Które przybory szkolne są niezbędne? Z jakich można zrezygnować? Czym konkretnie kierować się przy ich kompletowaniu? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę przy kompletowaniu przyborów?

Rodzice, wybierając odpowiednie artykuły szkolne dla dzieci, powinni zwrócić uwagę na wiele czynników. Do najważniejszych aspektów należy zaliczyć:

  • jakość,
  • bezpieczeństwo,
  • estetykę,
  • funkcjonalność.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że spełnienie wymienionych warunków jest trudne. Ekspert ze sklepu E-planetaZabawek.pl wyjaśnia, że nie, jeśli rodzic postawi na akcesoria pochodzące od znanych i renomowanych producentów, zyskuje pewność, że są bezpieczne, wysokiej jakości, ale też zachęcają najmłodszych do ich używania.

Jakie przybory warto kupić uczniowi 1-3 klasy?

Najważniejszymi przyborami szkolnymi dla dzieci szkolnych w każdym wieku są zeszyty. Obowiązkowo te w linie, jak i kratkę. Rodzice mogą wybierać spośród tych w twardej, jak i miękkiej oprawie. Należy jednak pamiętać, że im będą one grubsze – tym cięższe. Kupując odpowiednie, należy zwrócić uwagę na późniejszy ciężar tornistra. Od strony praktycznej warto również sprawdzić, czy wybierane artykuły mają możliwość podpisania na okładce – znacznie ułatwia to ich użytkowanie.

Kolejnymi artykułami szkolnymi są teczki na gumkę i bloki: rysunkowe, techniczne, białe i kolorowe. W teczkach dzieci mogą przechowywać prace plastyczne, wycinanki i wszystkie inne artystyczne dzieła stworzone podczas zajęć w szkole. Skoro mowa o zajęciach plastyki – przydatne okażą się także: plastelina, modelina, kredki, pisaki, nożyczki, klej itp. elementy. Bez nich nie powstaną żadne prace. W większości szkół nauczyciele zalecają także zakup farbek plakatowych bądź akwarelowych. Niezbędne jest dokupienie do nich różnego rodzaju pędzelków oraz kubeczka do malowania.

Wybierając akcesoria do malowania, warto zwrócić uwagę na ich kolorystykę, jakość i ewentualną łatwość usuwania zabrudzeń z różnego rodzaju powierzchni czy też odzieży. W przypadku wybierania nożyczek trzeba pamiętać, iż muszą być one zaokrąglone, a zatem dopasowane do bezpiecznego użytku przez najmłodszych. 

Oczywiście w sklepach z artykułami szkolnymi znajduje się wiele innych propozycji, które są uwielbiane przez dzieci. Należy jednak każdorazowo sprawdzać, czy są one bezpieczne i zalecane dla określonego wieku dziecka, a nie tylko kierować się upodobaniami.

śr. ocena 0 / głosów 0