Szmaciana lalka

Szmaciana lalka – ponadczasowa zabawka, którą pokocha każda dziewczynka!

Piękna, urocza i uśmiechnięta. Kolorowo ubrana, o starannie uczesanych puszystych włosach. Chętna do zabawy i wprost stworzona do przytulania. Ponadczasowa. Taka właśnie jest szmaciana lalka – ulubiona towarzyszka najmłodszych dziewczynek. Dawniej wiernie służyła naszym babciom, a dziś, po drodze stając się klasykiem, wychowuje kolejne pokolenie małych odkrywców.

Najprostsza – oto najlepsza wskazówka, dotycząca wyboru pierwszej lalki dla dziecka. Stanowczo powinno się odradzać skomplikowane i wytworzone z plastiku zabawki. Zamiast tego, strzałem w dziesiątkę będzie zwykła, naturalna, a jednak w pewien sposób zaczarowana, szmacianka. Postawmy na miękkie, przyjemne w dotyku i przy tym wytrzymałe tkaniny, które idealnie pasować będą do aktywnego, nastawionego na wrażenia trybu życia niemowlaków.

Postaw na bezpieczne zabawki

Rynek obfituje w wiele ciekawych produktów – zarówno mniejsze, jak i większe dzieci z pewnością, nie mogą narzekać na nudę. Wśród dostępnych opcji, wciąż mocno wyróżniają się lalki szmaciane, mające liczne i niezaprzeczalne zalety. Po pierwsze, są bezpieczne – wykonane z najwyższej jakości materiałów, nieposiadające ostrych oraz twardych elementów, w niczym nie zagrażają naszym podopiecznym. Dzięki czemu maluchy mogą bawić się godzinami, a gdy zmorzy ich sen, mogą zabrać przytulankę ze sobą do łóżeczka.

Wygląd ma znaczenie

Szmacianki swym wyglądem przypominają dzieci, ich ubrania i fryzury to odpowiedniki tego, co maluszki widzą w lustrze. To intencja jakże różna od tej, przyświecającej firmom, projektującym figurki o zaburzonych kształtach, tworzące w naszych głowach wyidealizowane i błędne wyobrażenia o kobiecej sylwetce. Takie podejście przedsiębiorców sprzyja jedynie przyszłym kompleksom. Tytułowe lalki, przyjazne i osadzone w realiach, w przeciwieństwie do propozycji ogromnych koncernów, wyjątkowo dobrze wpływają na rozwój młodego człowieka.

Wielka wyobraźnia

Wykonane tak prosto, jak tylko się da, nieposiadające żadnych zbędnych elementów – szmaciane lalki to eksperci od rozbudzania wyobraźni. Dziecko zyskuje ogromne pole do popisu, a to, jak wiadomo, podstawa kreatywności. Wymyślanie imion, czy głosów, zabawa w dom, rodzinę – wszytko brzmi wspaniale, a to dopiero sam początek. Lale firm takich jak Moulin Roty czy Haba mają śliczne ubranka, które łatwo się zdejmują. Dzięki temu maluchy uczą się, jak wkłada się różnego rodzaju ubrania i ćwiczą małą motorykę. Warto zauważyć, że wiele szmacianych lalek posiada też dodatkowe akcesoria, np. koszyczki, nosidełka czy – jak w przypadku lalki bobas – pieluszkę, smoczek i własną przytulankę.

Solidne wykonanie zapewni trwałość przez długie lata, w ciągu których nie zabraknie całej masy twórczej rozrywki. Nierzadko miłość do lalek wzrasta z czasem, co prowadzić może do całkiem pokaźnych kolekcji.

Zalety praktyczne

Gdy się pobrudzi, można ją wyprać, zaś igła i nitka to sprawdzony sposób na nieco większe problemy. Większa może być także sama zabawka – dzieci wprost przepadają za dużymi lalkami, które w tym przypadku, mogą służyć jako przyjemnie miękka poduszka. Szmaciane lalki przesiąkają zapachem domu, mamy – przytulone mogą ułatwiać dziecku zasypianie także w podróży czy poza domem.

Trafiony prezent

Wszystkie powyższe słowa dowodzą jednego – szmaciana lalka to, nie bez przyczyny, najchętniej wybierany prezent dla małej dziewczynki. Ich obecna popularność nikogo nie dziwi; wiąże się ona nawet z modą na zdrowy i ekologiczny styl życia. Świadomi rodzicie, podejmujący odpowiedzialne decyzje, ochoczo sięgają po te klasyczne zabawki, a często zdarza się, że same dzieci proszą o zakup ślicznej przytulanki. Sklepy, takie jak Blue Street, wychodząc naprzeciw sporemu popytowi, oferują produkty, które przypadną do gustu dosłownie każdemu. Miłość od pierwszego wejrzenia gwarantowana, a potem już tylko długie i szczęśliwe zabawy.

śr. ocena 0 / głosów 0