rożek dla niemowląt

Rodzaje rożków niemowlęcych

Tradycyjne beciki zastąpiły rożki niemowlęce, które ułatwiają opiekę nad niemowlęciem w pierwszych tygodniach jego życia. Dobrze dobrany rożek niemowlęcy okazuje się niezastąpiony podczas nauki prawidłowego podnoszenia malucha, ułatwia karmienie i usypianie dziecka, a także jest bardzo przydatny w wielu innych sytuacjach. Rodzaj kupionego rożka ma znaczenie, dlatego warto poznać dostępne na rynku rozwiązania.

Do czego służy rożek niemowlęcy?

Rożek niemowlęcy służy do zapewnienia dziecku komfortu i poczucia bezpieczeństwa oraz umożliwia np. wygodne przystawienie malucha do piersi. Niemowlęta najlepiej czują się, gdy jest im ciepło i ciasno jak w brzuchu mamy, dlatego uspokajają się i szybko zasypiają otulone kocykiem lub inną tkaniną. Rożek niemowlęcy służy ułatwieniu codziennej opieki nad dzieckiem i znacząco przyśpiesza naukę jego prawidłowego podnoszenia. W sklepach dostępne są różne rodzaje rożków niemowlęcych, a każdy z nich może w początkowych tygodniach życia malucha całkowicie zastąpić kocyk lub kołderkę do łóżeczka i wózka. Podczas zakupu rożka niemowlęcego warto zwrócić uwagę na jego wielkość oraz to, z jakich materiałów został wykonany, bo delikatna skóra malucha potrzebuje nie tylko kontaktu z miękkimi i delikatnymi materiałami, ale także musi swobodnie oddychać.

Rożki niemowlęce są obowiązkowym elementem wyprawki każdego maluszka. Stosuje się je też na oddziałach noworodkowych, gdzie ułatwiają młodym mamom i położnym opiekę nad maluszkami w pierwszych godzinach i dniach po porodzie. Dobrze dobrany rożek niemowlęcy posłuży przez dłuższy czas i znacznie ułatwi życie młodych rodziców – wyjaśnia ekspert z firmy MimiNu.

Jakie są rodzaje rożków niemowlęcych?

Rożki niemowlęce dzielimy na dwa rodzaje, czyli rożki z usztywnieniem oraz rożki miękkie. Warto wiedzieć, że rożek usztywniany można szybko zamienić w rożek miękki, wyjmując usztywniający plecki malucha i ułatwiający jego noszenie wkład kokosowy lub piankowy – ukryty jest on w specjalnej kieszonce. Niektórzy rodzice preferują w pierwszych tygodniach życia dziecka rożki z usztywnieniem, inni od razu decydują się na rożek miękki – wybór rodzaju rożka to kwestia indywidualna, która często podyktowana jest przede wszystkim wygodą jego użytkowania. Rożki niemowlęce dzielimy także ze względu na rodzaj zapięcia. W sklepach znajdziemy rożki zapinane na rzepy, wiązane oraz rożki zapinane np. na napy. Wybierając rożek niemowlęcy, oprócz jego rodzaju, warto wziąć także pod uwagę materiał, z którego został wykonany, bo musi on zapewniać skórze dziecka optymalne warunki termiczne oraz chronić przed przegrzaniem, które zwykle kończy się uciążliwymi potówkami oraz stanami zapalnymi skóry.

śr. ocena 0 / głosów 0