Rękawice bokserskie idealne dla dziecka.

Uprawianie sportu to niesamowite doświadczenie, zwłaszcza gdy jest się dzieckiem i dopiero poznaje się różne dyscypliny sportowe. Jako dorośli opiekunowie naszych pociech możemy być ich przewodnikami i służyć wsparciem podczas treningów. Jeśli nasza latorośl zdecydowała się na uprawianie boksu, należy przemyśleć jakie rękawice będą najlepszym wyborem. Warto tutaj wspomnieć, że rękawice bokserskie mają zastosowanie również w kickboxingu oraz Muay Thai.

Jakie rękawice bokserskie znajdziemy w sklepach?

Istnieje moda na uprawianie sztuk walki, a rękawice bokserskie mają zastosowanie nie tylko w boksie. Warto więc zapoznać się bliżej z ofertą sklepów sportowych. Pierwszy podział rękawic następuje ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Wyróżniamy:

  • Rękawice ze skóry naturalnej. Można ich używać przez kilka lat, gdyż charakteryzują się dużą wytrzymałością. Przeznaczone dla osób profesjonalnie uprawiających sport. To wydatek rzędu kilkuset złotych.
  • Rękawice ze skóry syntetycznej. Świetnie sprawdzą się u osób rozpoczynających treningi lub trenujących sporadycznie. Nie są drogie, ale dość szybko się zużywają.
  • Rękawice wykonane z materiałów mieszanych. W środku jest skóra naturalna, a na zewnątrz syntetyczna. Są bardziej wytrzymałe niż te wykonane tylko ze skóry syntetycznej, ale też od nich droższe – radzi ekspert ze sklepu bokserskiego Leone Polska.

Kolejnym podziałem rękawic bokserskich jest podział ze względu na przeznaczenie. Znajdziemy tutaj:

  • Rękawice do boksu i kickboksingu o bułowatej, wypukłej budowie. Można w nich walczyć oraz trenować na sprzęcie takim jak tarcza, worek czy gruszka.
  • Rękawice przyrządowe lub piąstkówki  służą do intensywnego treningu walki w klinczu oraz treningów na sprzęcie. Mają dużą wytrzymałość.
  • Rękawice do MMA i graplingu odkrywają palce i wnętrze dłoni.
  • Rękawice do boksu tajskiego, czyli Muay Thai różnią się kształtem od klasycznych rękawic. Są spłaszczone, co umożliwia ściąganie głowy przeciwnika do dołu albo walkę w klinczu. Nadają się też do kickboxingu.

Ostatni podział to ze względu na zapięcie. Mamy tu:

  • Rękawice wiązane ze sznurowanym zapięciem. Można je świetnie dopasować do dłoni, ale wymagają pomocy drugiej osoby podczas zakładania.
  • Rękawice zapinane na rzepy, które można samodzielnie nałożyć.

Jakie rękawice bokserskie wybrać dla dziecka?

Decydując się na zakup rękawic bokserskich dla dziecka, należy dokładnie przeanalizować nasze potrzeby. Warto przed dokonaniem zakupu poprosić trenera o kilka wskazówek. Istotna jest także waga dziecka, gdyż rękawice należy dobrać do wagi boksera. Dla osób młodych przeznaczone są najlżejsze rękawice, o wadze od 6 do 8 uncji.

śr. ocena 5 / głosów 5