pudelko wspomnien dla dziecka

Pudełko wspomnień dla dziecka – sposób na kolekcjonowanie wspomnień z dzieciństwa.

Intensywny tryb życia i pośpiech to codzienność wielu ludzi. Jednak na piękne wspomnienia zawsze można znaleźć dogodną chwilę. Ale żeby mieć co wspominać, trzeba zadbać o teraźniejsze chwile w ten sposób, aby całkiem nie odeszły w niepamięć. Pudełko dziecięcych wspomnień to właśnie jeden ze sposobów zatrzymywania cudownych chwil. Dziecko jest zbyt małe, żeby mogło o to zadbać. Dlatego zwykle rodzice i bliscy robią to za nie.

Gdzie kupić stylowe akcesoria w postaci pudełek?

 Pudełko wspomnień to nic innego jak drewniany, pięknie ozdobiony, zamykany pojemnik, wyposażony w odpowiednie przegródki, w których chowa się najcenniejsze skarby. Takie pudełka wykonuje ręcznie m.in. Prowansalska Manufaktura, gdzie oprócz tego rodzaju wdzięcznych pojemników zaopatrzyć się można w najróżniejsze, potrzebne w domu gadżety. Są to pudełka na chusteczki, organizery, skrzynki na zioła, tacki, ramki na zdjęcia i urocze skrzynki na klucze. Wszystko robione ręcznie z drewna i malowane nietoksycznymi farbami.

 Artyści plastycy, tworzący w tego rodzaju pracowniach, wytwarzają również wszelkie dekoracje do domu, które czynią otoczenie piękniejszym. Wszelkie połączenie kwiatów, drewna i motywów roślinnych, wprowadzają w otoczenie ten szczególny nastrój, który jest lubiany przez wszystkich.

Co wkłada się do pudełka wspomnień?

 Do pudełka można wkładać wszystko to, co ma dla nas i dla dziecka sentymentalną wartość. Niektóre przedmioty przypominają o pozytywnych zdarzeniach, albo o takich, o których wiadomo, że będą mile wspominane. Zawartość dziecięcego pudełka to nie tylko fotografie. Mogą to być zdjęcia z badania ultrasonograficznego, które mama robiła będąc w ciąży. Może to być opaska z oddziału położniczego, a nawet pierwszy mleczy ząbek, który wypadł dziecku.

 Zawartością skarbca, jakim jest pudełko wspomnień, mogą być zwyczajne fotografie, jednak najlepsze miejsce dla nich to album lub fotoksiążka. Natomiast dobrym pomysłem będzie umieścić tam pierwsze kolorowe rysunki dziecka podpisane jeszcze nieco koślawymi literkami.

 W pudełku można trzymać kartki urodzinowe od bliskich i listy w formie papierowej. Można tam też wkładać bilety z ciekawych przedstawień lub z wyjść do muzeum. Na pewno nierzadko znajdą się tam medale i dyplomy z zawodów, w których dziecko uczestniczyło.

 Lista przedmiotów, które można umieszczać w pudełku wspomnień jest praktycznie nieograniczona. Należy do niej wszystko to, co ma dla dziecka i rodziców jakąkolwiek sentymentalną wartość.

Kiedy pudełko wspomnień może być prezentem?

 Najczęściej tego typu pamiątkę kupuje się dziecku już przy okazji narodzin lub Chrztu Świętego. Niemniej jednak zawsze jest dobry czas, żeby taki prezent wręczyć, na przykład z okazji kolejnych urodzin. Wtedy nieco starsze dziecko już samodzielnie może podejmować decyzję, co ma się w pudełku znaleźć.

śr. ocena 5 / głosów 3