Karmienie dziecka

Krzesełka do karmienia – udogodnienie dla mamy i dziecka

Około szóstego miesiąca życia, niemowlęta zaczynają siadać i są gotowe do jedzenia w tej pozycji. Krzesełka do karmienia są bardzo dużą pomocą dla rodziców i gwarantują bezpieczeństwo oraz wygodę maluchów. Krzesełko dla naszej pociechy może być nie tylko praktyczne, ale również estetyczne, pasujące do designu całego mieszkania. Zastanówmy się, czego oczekujemy od idealnego krzesełka do karmienia?

Bezpieczeństwo i wygoda

Sadzając dziecko w krzesełku, mamy możliwość przypięcia go pasami, dzięki czemu będzie bezpieczne – pasy ochronią ruchliwego malucha przed wysunięciem się i wypadnięciem z krzesełka. Dzięki regulowanym oparciom i możliwościom dopasowania wysokości krzesełka do naszych potrzeb, wygodnie jest nie tylko dziecku, ale także osobie karmiącej. Usadowione w wysoko podniesionym krzesełku do karmienia niemowlę może obserwować dorosłych krzątających się w kuchni, dzięki temu mniej się niecierpliwi. Miękkie poduszki z łatwego do czyszczenia materiału, np. z bawełny pokrytej specjalną powłoka akrylową, która nie wchłania brudu ani wilgoci, zapewniają komfort siedzenia dziecku.

Większość krzesełek do karmienia posiada regulowany podnóżek, na którym dziecko może oprzeć swoje stopy, aby nie zwisały bezwładnie. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest krzesełko z pulpitem, który może wspomagać naukę samodzielnego jedzenia. Pulpity mogą mieć specjalne wgłębienia na talerzyk czy kubek. Mogą być także demontowane, aby można było przysunąć krzesełko do stołu.

Krzesełko powinno być stabilne, ale nie za ciężkie, by łatwo było je przemieszczać z miejsca na miejsce. Część krzesełek do karmienia występuje w wersji z kółkami oraz z możliwością składania, dzięki czemu ich transport i przechowywanie w mieszkaniu nie sprawiają problemów.

Design od małego

Krzesełka do karmienia można dziś spotkać w bardzo zróżnicowanej kolorystyce i stylistyce. Występują w wersji drewnianej i z przyjaznych tworzyw sztucznych. Możemy wybierać również w kolorach stelaży czy poduszek. Rozmawiamy  z przedstawicielem sklepu Świat Dziecka:

– Zarówno najmłodsi nasi klienci, jak i ich rodzice z pewnością znajdą u nas coś dla siebie. Modele krzesełek do karmienia występują w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych, z motywami zwierzęcymi oraz bajkowymi. Dzięki temu posiłki będą kojarzyły się dzieciom z czymś przyjemnym. Specjalnie dla rodziców-estetów mamy także wybór krzesełek, które designem dopasują się do nowoczesnych i eleganckich wnętrz.

Krzesełka do karmienia mogą być bowiem – poza swoją pierwotną funkcją – elementem ozdobnym i idealnie współgrać z nowoczesnym stylem mieszkań. Niektóre marki są rozpoznawalne na całym świecie, wręcz luksusowe, dla swoich pociech wybierają je nawet gwiazdy.

śr. ocena 5 / głosów 1