Kalosze dziecięce. Obuwie nie tylko na deszcz

W czasie deszczu dzieci wcale nie muszą się nudzić. Coraz więcej rodziców zdaje sobie sprawę, że maluchów nie warto chować przed każdą kroplą deszczu i najdrobniejszym powiewem wiatru, a zdrowe hartowanie będzie owocowało w przyszłości. Oczywiście, nikogo nie zachęcamy do zaniedbywania dzieci. Wybierając się na podwórko w niepogodę, zawsze trzeba zadbać o odpowiednie ubranie.

Rożne metody na zdrowie

Jak mówi skandynawskie przysłowie, nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania. Spacerując po miastach i mniejszych miejscowościach krajów Północnych, rzeczywiście można się zdziwić: dzieci bawią się na powietrzu bez względu na pogodę, a dorośli bardzo często chodzą bez czapek w sytuacjach, gdy futrzane futro i kominiarka nam wydawałyby się niezbędne.

Niewrażliwość na trudne warunki pogodowe nie jest u Skandynawów cechą wrodzoną, ale wytrenowanym sposobem życia. Biorąc pod uwagę tamtejszy klimat, stawianie czoła złej aurze  jest jedynym sposobem na to, by nie zamykać się w domu na większą część roku.

Przebywanie na świeżym powietrzu w czasie deszczu, mrozu i wiatru nie musi kończyć się przeziębieniem. Wręcz przeciwnie, może mieć pozytywne skutki, ponieważ wzmacnia odporność. Szykując swoją pociechę na takie przygody, pamiętaj jednak o tym, by w jego diecie nigdy nie brakowało niezbędnych witamin, a w czasie zabawy jego ciało chroniły solidne ubrania i buty.

Buty dla dzieci na złą pogodę

Termoaktywna bielizna i nieprzemakalny płaszcz to tylko część ekwipunku, w jaki warto zaopatrzyć dziecko. Podczas zabawy w wiosennym czy jesiennym deszczu i tuż po nim, z pewnością przydadzą się dziecięce kalosze. Jakkolwiek ruch na powietrzu jest zdrowy, nie ulega wątpliwości, że przemoczone stopy to najprostsza droga do przeziębienia.

Dzieci bardzo chętnie sięgają po kalosze. Takie obuwie jest przede wszystkim bardzo łatwe do zakładania. Ponieważ kaloszy nie trzeba sznurować ani zapinać, maluch może wskoczyć w nie w kilka sekund. Dodatkową zachętą są zwykle piękne kolory, które zdobią tego typu obuwie dziecięce.

Jeśli twoja pociecha jest bardzo energiczna i spodziewasz się, że z radością wskoczy do każdej napotkanej kałuży, weź pod uwagę zakup kaloszy z kołnierzem, który można ścignąć za pomocą sznurka do nogawki. Takie dodatkowe zabezpieczenie pozwoli zapobiec przedostawaniu się wody, błota czy śniegu do środka buta od góry – podpowiada nasz rozmówca ze sklepu internetowego z obuwiem dziecięcym Zetpol.

Kalosze dla dziecka z wkładem ocieplającym doskonale sprawdzą się także podczas łagodnych zim, jakie obserwujemy w Polsce w ostatnich latach. Dopóki temperatura nie spada poniżej zera, taki zestaw, uzupełniony o grube skarpety, z pewnością okaże się wystarczający.

śr. ocena 5 / głosów 5