kabina-sanitarna-w-przedszkolu

Kabiny sanitarne jako rozwiązanie dla przedszkoli

Przedszkole to placówka, której podopieczni wymagają specjalnego podejścia. Dzieci nie radzą sobie dość dobrze w świecie dorosłych – wszystko jest takie duże! Aby ułatwić dzieciom naukę samodzielności, można dopasować przestrzeń do ich możliwości. Dotyczy to także toalet i łazienek. Poznaj kabiny sanitarne dla przedszkoli, które doskonale odpowiadają na potrzeby małych ludzi i ich opiekunów.

Funkcje i zastosowania kabin sanitarnych

Kabiny sanitarne przydają się wszędzie tam, gdzie toalety mają charakter zbiorczy i muszą służyć wielu osobom. Z taką sytuacją mamy do czynienia m.in. w centach handlowych, na dworcach, lotniskach, w klubach, lokalach gastronomicznych, w szkołach, muzeach, urzędach, na uczelniach i w przedszkolach. Dlaczego wszędzie tam kabiny sanitarne sprawdzają się najlepiej? Na to pytanie odpowie specjalista z firmy Sanipol – producenta kabin sanitarnych:

Kabiny sanitarne pozwalają maksymalnie wykorzystać miejsce przeznaczone na stanowiska sanitarne. Są znacznie cieńsze niż ścianki działowe, a także łatwiejsze, szybsze i tańsze w montażu. Jednocześnie są bardzo estetyczne i wytrzymałe dzięki zastosowaniu aluminiowego szkieletu konstrukcji oraz wypełnień z różnego rodzaju płyt. Wykazują one odporność na wilgoć, czynniki chemiczne i uszkodzenia mechaniczne. Kabiny sanitarne gwarantują prywatność w publicznie dostępnych toaletach.

Przedszkola zaliczają się do miejsc, w których toalety są wielostanowiskowe, ponieważ muszą być w stanie sprostać potrzebom wielu podopiecznych placówki. Jednak w przypadku przedszkolaków zwykłe kabiny się nie sprawdzą. Dlatego powstały specjalne kabiny sanitarne dla przedszkoli.

Kabiny sanitarne dla przedszkoli – charakterystyka

Kabiny do przedszkoli różnią się od zwykłych wyższą dbałością o bezpieczeństwo osób z nich korzystających. Dzieci są bardzo żywiołowe, a jednocześnie ich nie w pełni ukształtowana koordynacja ruchowa sprawia, że wyjątkowo łatwo o uraz. Dodatkowo tradycyjne kabiny są odpowiednie dla dorosłych, ale dla malucha mogą stanowić barierę: klamka jest tak wysoko, a zamek tak trudno przekręcić! W razie zatrzaśnięcia się w takiej kabinie opiekun nie może pomóc dziecku, ponieważ zwykłe kabiny sanitarne trudno otworzyć z zewnątrz.

Wszystkie te problemy wyeliminowano, projektując specjalne kabiny do przedszkoli. Kabiny sanitarne dla dzieci są im w pełni przyjazne, a przy tym ułatwiają pracę opiekunom. Jakie rozwiązania w nich zastosowano?

  • Niska zabudowa. Dzięki temu dziecko jest osłonięte przed wzrokiem rówieśników, co gwarantuje prywatność, ale w razie problemów opiekun może zajrzeć od góry i pomóc podopiecznemu.
  • Pochwyt KIGA, tzw. kierownica. To alternatywa dla klamki. „Kierownica” jest umieszczona na takiej wysokości, aby dziecko mogło sięgnąć, a kształt i wielkość ułatwiają chwyt małym rączkom.
  • Specjalne zawiasy i uszczelki antyuciskowe. To rozwiązanie chroni przed przytrzaśnięciem palców.
śr. ocena 0 / głosów 0