wakacje-z-dziecmi

Na co zwrócić uwagę wybierając hotel na wakacje z dziećmi?

Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko, wakacje stają się inne, co nie oznacza, że gorsze. Zanim wybierzemy się w egzotyczną podróż za granicę, spróbujmy odpocząć całą rodziną nad polskim morzem. Warto jednak, jeszcze przed wyjazdem, dokładnie sprawdzić warunki, jakie stawia hotel na wakacje z dziećmi. Jak w domu Przy wyjeździe z dziećmi najważniejszy jest komfort […]

Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko, wakacje stają się inne, co nie oznacza, że gorsze. Zanim wybierzemy się w egzotyczną podróż za granicę, spróbujmy odpocząć całą rodziną nad polskim morzem. Warto jednak, jeszcze przed wyjazdem, dokładnie sprawdzić warunki, jakie stawia hotel na wakacje z dziećmi.

Jak w domu

Przy wyjeździe z dziećmi najważniejszy jest komfort oraz zadowolenie zarówno rodziców, jak i dzieci. Warto wybrać taki hotel, który zapewnia pełne wyżywienie, aby nie martwić się o przygotowywanie posiłków dla dzieci. Miejmy pewność, że proponowany hotel spełni nasze wymagania, dlatego dokładnie sprawdźmy, czy oferują w nim jedzenie dla wegetarian lub czy dostosują się do osób przebywających na diecie. Dobrze prosperujące hotele w swojej ofercie mają bufet dla dzieci.

Rezerwując pokój nad morzem należy przemyśleć, czy jedno pomieszczenie wystarczy. Aby było w pełni komfortowo, a dzieci czuły się jak w domu, można przeznaczyć jedną sypialnię właśnie dla nich i wieczorową porą je położyć, a samemu spędzić czas bez najmłodszych, w drugim pokoju. Pokój musi być czysty i schludny, aby podczas wypoczynku musimy czuć się w nim swobodnie. A wiadomo, że jeśli rodzice są zadowoleni, to dzieci także.

Wyposażenie pokoju

Przy wyborze pokoju oczywiście najlepiej wybierać ten, który ma własną łazienkę. Warto przejrzeć zdjęcia hotelu i poszczególnych pokoi, dobierając łazienkę z brodzikiem lub wanną. Pomimo tego, że hotele zapewniają ręczniki dla swoich gości, warto wziąć dla dziecka coś z domowej łazienki, aby czuło się bezpiecznie, np. kolorowy ręcznik lub zabawkę.

Warto sprawdzić wyposażenie pokoju, ponieważ przy wyjeździe z dziećmi często zabieramy więcej dodatkowego bagażu i nie mamy miejsca na parawan czy inne akcesoria. W hotelach często jest sprzęt plażowy i koce. Należy także wcześniej zorientować się, czy pokoje hotelowe są na tyle duże, że zmieści się do nich wózek dziecięcy czy łóżeczko turystyczne.

Pogoda nad morzem bywa kapryśna, dlatego warto zorientować się, co dany hotel ma nam do zaproponowania oprócz noclegów. W sprawdzonych miejscach, takich jak Dom Wypoczynkowy Stratos, oprócz komfortowych pokojów, znajduje się także basen. To wspaniała zabawa dla całej rodziny, nawet jeśli za oknem pada deszcz. Ponadto hotel akceptuje domowe zwierzęta i posiada monitorowany parking.

Wybór miejsca

Nadmorskie kurorty mają wiele do zaoferowania. Ważne jest wybranie miejscowości, w której jest wiele restauracji, atrakcji i sklepików. Nie należy jednak przesadzać, hotel w samym centrum takiego miejsca nie będzie dobrym pomysłem ze względu na hałas i ciągły ruch. Należy to wypośrodkować.

Hotel powinien także znajdować się blisko plaży, najlepiej o taką informację spytać przy rezerwacji. Jeśli nic nie mówi nam odległość podana w metrach, zapytajmy ile minut będziemy musieli przejść do plaży i w jakich warunkach, bo kiepskim pomysłem będzie 15-minutowy spacer lasem bez wydreptanej ścieżki.

śr. ocena 0 / głosów 0