gryzak dla dziecka

Gryzak dla dziecka. Jaką rolę pełni?

Ząbkowanie to trudny okres nie tylko dla niemowlęcia, ale również dla jego rodziców. Często towarzyszą mu płacz, marudzenie i nieprzespane noce spowodowane bólem, jaki wywołują wyrzynające się zęby. Prostym, a jednocześnie bardzo skutecznym sposobem na zmniejszenie dolegliwości są gryzaki. Wykonane z różnych materiałów, pomagają przetrwać czas wyrastania zębów mlecznych.

Gryzaki są popularne od wieków, ponieważ już dawno zorientowano się, że żucie elementów z różnych materiałów pomaga złagodzić dolegliwości bólowe towarzyszące pojawianiu się pierwszych zębów u niemowlęcia. Jeśli Twoje dziecko zaczęło być marudne i nie możesz znaleźć przyczyny, być może rozpoczęło się ząbkowanie. Najlepszą metodą jest podanie gryzaka, który pozwoli mu odzyskać spokój, a Tobie umożliwi przespanie nocy.

Funkcja gryzaka

To na pierwszy rzut oka niepozorne akcesorium ma niebagatelne znaczenie podczas ząbkowania. Wiedzą o tym wszystkie mamy, których niemowlak przechodził boleśnie pojawianie się pierwszych mleczaków. Według pracownika hurtowni artykułów dla dzieci AICO główną funkcją gryzaka jest masowanie dziąseł, a dzięki temu zmniejszenie ich obrzęku i złagodzenie bólu. Dziecka nie trzeba zachęcać do jego używania, ponieważ w sposób naturalny wkłada do buzi różne przedmioty. Nagryzanie elementu, który może być stworzony z różnych materiałów, koi napięcie i ból i przynosi ulgę.

Ponadto kolorowy gryzak pełni rolę zabawki, której małe dziecko poświęca dużo uwagi. Niektóre niemowlaki potrafią spędzić z nią nawet kilka godzin dziennie, co pozwala im się zrelaksować, a rodzicom daje chwilę wytchnienia w trudnym okresie, jakim jest ząbkowanie.

Z czego wykonane są gryzaki?

Najtańsze wersje są zrobione z gumy i według wielu rodziców, właśnie one sprawdzają się najlepiej. Elastyczny materiał pozwala na żucie i nagryzanie, a jego gładka faktura jest łatwa w utrzymaniu czystości. Nie ma też obawy, że kawałek gryzaka oderwie się i zostanie połknięty przez dziecko.

Niektóre modele są wypełnione wodą lub żelem, co pozwala na schłodzenie ich w lodówce przed użyciem, aby przynosiły jeszcze większą ulgę. Można kupić również artykuły wyposażone w kanaliki, które napełnia się żelem lub płynem łagodzącym wspomagającym działanie.  Ostatnio sporą popularnością cieszą się gryzaki dla niemowląt wykonane z drewna. Bardzo dobrze spełniają swoją funkcję i z pewnością przypadną do gustu rodzicom, którzy dbają o ekologię.

Przy wyborze gryzaka warto zwrócić uwagę na jego rozmiar. Nie może być za duży, bo niemowlak mógł bez problemu włożyć go do buzi. Istotne są również jakość materiału, z jakiego został wyprodukowany oraz ładny wygląd, który przyciągnie uwagę dziecka.

śr. ocena 5 / głosów 1