opieka nad dzieckiem w prywatnym żłobku

Co mają do zaoferowania prywatne żłobki?

Wszyscy rodzice pragną, aby ich pociechy miały od najmłodszych lat idealne warunki rozwoju. Badania mówią, że kształtowanie charakteru i umiejętności dziecka rozpoczyna się na długo wcześniej, niż pójdzie ono do przedszkola czy szkoły. Dlatego tak ważny jest dobry wybór takiej placówki jak żłobek. Zdrowe dziecko może tam iść już w wieku koło dwudziestu miesięcy.

Indywidualne podejście do dziecka w prywatnym żłobku

Świadomi rodzice często wybierają prywatny żłobek dla swojego dziecka. Mają wtedy pewność, że jego rozwój będzie przebiegał w prawidłowy sposób. Prywatne żłobki, takie jak Akademia Malucha z zasady mają bardzo ambitne programy i starają się skutecznie je realizować. Wszelkie założenia oparte są na zasadzie, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie i przez ten fakt wymaga indywidualnego podejścia.

Kadra w prywatnych żłobkach jest odpowiednio wykształcona i ma wieloletnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi dziećmi. Zajęcia są ściśle dopasowane do poziomu rozwoju dziecka w tym wieku. Każde pociecha jest odrębną indywidualnością, dlatego tak ważna jest cierpliwość i zaniechanie jakiegokolwiek pośpiechu. Podstawa sukcesu wychowawczego to umiejętne i dyskretne stymulowanie i kontrola procesów psychologicznych i motorycznych.

Pasją pedagogów zatrudnionych w prywatnym żłobku jest wychowywanie dzieci i najczęściej mają oni do tego wrodzone predyspozycje. Przede wszystkim cierpliwość i opanowanie, oraz umiejętność radzenia sobie w stresujących sytuacjach. Wiadomo, że tak małe dziecko nie jest do końca przewidywalne i w każdym momencie może się zdarzyć coś nieplanowanego.

Jakich zajęć dostarczają dzieciom prywatne żłobki?

W programie publicznych żłobków nie ma zbyt wiele zajęć stymulujących intelektualny rozwój malucha. Natomiast dobre żłobki prywatne ani na moment nie zostawiają dziecka samemu sobie. W tego typu placówkach podopieczni mogą rozwijać swoje zdolności określania i dobierania kolorów, mogą przez zabawę pogłębiać zdolności ruchowe. Pewnym novum są też zajęcia z czworonogami. W takiej sytuacji dziecko uczy się miłości do zwierząt, wrażliwości i opiekuńczości.

W prywatnym żłobku można również oswajać dziecko z wybranym językiem obcym. Nie jest to taka sama nauka jak w szkole, tylko zabawa dostosowana do wieku. Taki tryb nauki, która faktycznie jest zabawą, pozwala na bezstresowe obsłuchanie się dziecka z językiem obcym, co bywa dobrym wstępem przed dalszą, późniejszą nauką. Takie podejście nie jest stresującym obowiązkiem, tylko relaksującą zabawą.

śr. ocena 0 / głosów 0