Pokój dziecka

Ciekawe dodatki do pokoju dziecięcego

Każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Obecnie ogromną wagę przykłada się do tego, by pociechy dorastały w przyjaznym otoczeniu i miały zapewnione wszystko, co potrzebne do rozwoju. Jesteś na etapie urządzania lub remontu pokoju dla dziecka? Dowiedz się, o jakie dodatki warto go uzupełnić, by aranżacja była przytulna i wyjątkowa.

Zasady urządzania pokojów dziecięcych

Pokój dziecka to jego małe królestwo, w którym nie tylko śpi, ale też bawi się, uczy, marzy
i przyjmuje gości. Dlatego jego wystrój jest tak ważny. Podczas remontu koniecznie trzeba zwrócić uwagę na aspekty związane z funkcjonalnością, bezpieczeństwem czy ergonomią. Nie wolno jednak zapominać też o szczypcie fantazji, która zamieni zwykłe pomieszczenie
w miejsce, z którym żal się rozstawać.
Pomogą w tym zarówno odpowiednio dobrane meble
i ulubione zabawki, jak i dekoracja ścian oraz dodatkowe, nawet drobne elementy wystroju.

Jak mówi przedstawiciel sklepu internetowego Przytulny Dom: Nie sposób przecenić roli, jaką we wnętrzach odgrywają np. tekstylia – to zarówno zasłony, jak i miękkie dekoracyjne poduszki, narzuty, pufy. W przypadku sypialni, także tej dziecięcej, warto zadbać również
o przemyślany wybór pościeli, która zachęci do odpoczynku i ukołysze do snu.

Urządzając pokój dziecka, warto postawić na personalizację. W przypadku maluchów mogą to być np. dekoracje z imieniem lub zdjęcia. Starsze dzieci same chętnie wyrażają swoje preferencje, np. co do ulubionych kolorów, wzorów i motywów. Jeśli masz taką możliwość, postaraj się, by wystrój pokoju odzwierciedlał zainteresowania Twojej pociechy, a na pewno będzie ona zachwycona.

Na jakie dodatki warto postawić w pokoju dziecięcym?

Wybrałeś już ergonomicznie skonstruowane, solidne i trwałe mebelki, zadecydowałeś
o kolorze ścian i typie podłogi? Czas zastanowić się nad akcesoriami. Warto pamiętać, że nie muszą być one jedynie bezużytecznymi ozdobami. Na rynku nie brakuje obecnie pięknych, dekoracyjnych przedmiotów użytkowych, które ubarwią pokój Twojego dziecka. Co istotne, nie musisz przeprowadzać generalnego remontu, by odmienić wygląd pomieszczenia. Wystarczą same dodatki oraz np. puszka farby użyta do przemalowania ścian czy mebli, by wnętrze zachwycało świeżością i nową energią.

W przypadku młodszych dzieci trzeba bezwzględnie pamiętać o bezpieczeństwie. Dlatego świetnie sprawdzą się wszystkie miękkie i przytulne produkty. Przyda się też kilka źródeł światła, aby móc stworzyć w pokoju odpowiednią atmosferę do snu, zabawy czy poznawania świata.

Pokój kilkulatka to bardzo duże pole do szaleństw z dodatkami. Dzieci w wieku przedszkolnym mają już swoje zainteresowania, dlatego idealny pokój powinien je odzwierciedlać. Nie dysponujesz dużym budżetem? Postaw na dodatki! Jakie?

  • Na łóżku lub w miejscu przeznaczonym do relaksu porozrzucaj poduszki dekoracyjne
    z atrakcyjnym dla dziecka motywem, zainwestuj w nową pościel, narzutę lub koc.
  • Warto też zwrócić uwagę na dywan – np. na taki do zabawy samochodzikami dla entuzjasty motoryzacji lub miękki i puchaty dla małej księżniczki.
  • Przydadzą się również pufy – to dodatek zarówno praktyczny, niezastąpiony podczas zabawy na podłodze, jak i dekoracyjny, dzięki temu, że mogą być wykonane
    w dowolnym stylu.
  • W pokoju dziewczynki przydadzą się romantyczne zasłony i miękkie oświetlenie, np. cotton balls. Ciekawym pomysłem na odmianę wnętrza jest też zmiana kloszy lamp.
  • Ściany można ozdobić zarówno obrazkami czy zdjęciami, jak i np. specjalnymi naklejkami.

To niewielka inwestycja, która może całkowicie odmienić wnętrze. Pokój urządzony
z użyciem uniwersalnych mebli, któremu charakteru nadają akcesoria, może zmieniać swój charakter co kilka lat, wraz z dorastaniem dziecka. To najlepszy sposób na to, by uszczęśliwić małego mieszkańca bez nadszarpywania domowego budżetu.

śr. ocena 5 / głosów 1